reklama

Trnava bude v júni dejiskom majstrovstiev SR a ČR v cestnej cyklistike

Trnava sa od 27. do 30. júna 2019 stane dejiskom bojov o tituly majstrov Slovenskej i Českej republiky v cestnej cyklistike. Naživo budeme môcť vidieť a povzbudzovať víťazov etáp Tour de France a iných veľkých podujatí, očakáva sa aj príchod svetovo známeho cyklistu Petra Sagana.

Program pretekov je rozvrhnutý do viacerých dní. Vo štvrtok 27. júna sa jazdci všetkých kategórií postavia na boje proti chronometru. Trať časovky bude situovaná mimo územia Trnavy. V sobotných pretekoch s hromadným štartom sú o 9.00 h ako prví na programe juniori, poobede o 14.00 h nasleduje samostatná kategória U23. Okruhy vedúce mestom budú zaujímavé i divácky a zaujmú nielen milovníkov tohto športu, ale určite aj širokú verejnosť.

Srdce pretekov bude situované na Hlbokej ulici, ktorou pôjdu jazdci každé kolo až dvakrát. Spolu s priľahlými plochami poskytne dostatok miesta aj na zázemie pre tímy a organizátorov, priestor pre fanúšikov, tribúnu pre VIP hostí i občerstvenie.

Ilustračné foto

Organizátori mysleli aj na najmenších – deti si svoje cyklistické zručnosti môžu otestovať v sobotu v promenáde počas Detskej Tour Petra Sagana. Hobby cyklisti budú môcť využiť cesty bez áut a vyskúšať si malý okruh počas charitatívnej cyklojazdy. Vrcholom podujatia budú súboje elitných mužov, ktoré sú na programe v nedeľu 30. júna od 11.00 h.

Záštitu nad majstrovstvami prevzali primátor Trnavy Peter Bročka a Jozef Viskupič, predseda Trnavského samosprávneho kraja.

„Som naozaj veľmi rád, že Trnava sa stane počas júna dejiskom majstrovstiev Čiech a Slovenska v cyklistike. Diváci sa budú môcť tešiť nielen na esá, ako je Peťo Sagan, ale aj na viaceré európske tímy. Súčasťou tohto podujatia bude aj veľké množstvo aktivít a doplnkových akcií, kde si určite každý z divákov príde na svoje,“ hovorí primátor Trnavy Peter Bročka.

Trnava prebrala štafetu organizovania spoločného šampionátu po úspešných majstrovstvách v Žiline, Dubnici či Žiari nad Hronom. Naposledy sme v historickom centre povzbudzovali profesionálov v roku 2017 počas dvoch etáp pretekov Okolo Slovenska. Pamätníci si určite spomenú aj na etapy pretekov Hlas ľudu, ktoré križovali okolie Trnavy. Také športové hviezdy, aké budú v rámci Spoločných majstrovstiev SR a ČR v cestnej cyklistike štartovať koncom júna v Trnave, však toto mesto dosiaľ vo svojich bránach neprivítalo.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 15. marca 2019 8:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.