reklama

Trnava bude v novembri dejiskom majstrovstiev Európy v cyklokrose

Tretí novembrový víkend sa Trnava stane miestom konania európskeho šampionátu v cyklokrose v kategórii Masters. O tohtoročné tituly majstrov Európy medzi pretekármi staršími ako 30 rokov budú cyklisti bojovať v sobotu 21. novembra 2015 na Prednádraží. O deň neskôr sa na rovnakej trati uskutoční 11. kolo Slovenského pohára v cyklokrose, na ktorom môžu štartovať aj hobby cyklisti a detské kategórie.

Cyklokros prichádza do Trnavy už niekoľko rokov, podujatie tohto významu sme tu však ešte nemali.

„Som rád, že sa nám spolu s vedením SZC podarilo vyjednať organizovanie tohtoročných ME práve na Slovensku i tomu, že organizáciu zobrala do svojej réžie trnavská partia okolo Bohuša Kujoviča,“ povedal k výberu organizátora Martin Fraňo, predseda komisie pre cyklokros Slovenského zväzu cyklistiky.

Disciplína podobná pretekom horských bicyklov, pri ktorej sa jazdia 2,5 kilometrové uzavreté okruhy na vopred určený čas, prináša divákom naozaj pekné „divadlo.“

„Trať je plná zákrut a prekážok, čo núti pretekárov k zoskakovaniu a opätovnému naskakovaniu na bicykel a poriadne preverí ich technické jazdné zručnosti,“ priblížil cyklokros Bohuslav Kujovič, tréner a manažér CK Olympik Trnava. „Minulý rok sme zastrešili Majstrovstvá Slovenska v cyklokrose. Spokojnosť bola na strane zväzu i na strane pretekárov. Robíme všetko pre to, aby aj ME dopadli na výbornú,“ dodáva dlhoročný cyklistický tréner.

trat-cyklokrosME-trnava
Takto bude vyzerať technicky náročný okruh s 58 zákrutami situovaný na okraji Prednádražia

Oproti predchádzajúcim cyklokrosovým podujatiam v Trnave vybrali organizátori novú trať a zo športoviska Slávia sa presúvajú na sídlisko Prednádražie, za staničný park, čiastočne pozdĺž ulice Čajkovského.

„Chceme priblížiť túto divácky atraktívnu disciplínu cyklistiky obyvateľom nášho mesta, aj preto sme tento rok zmenili lokalitu,“ uviedla na margo miesta konania podujatia Katarína Ďurková, PR manažérka pretekov.

„Populárny je najmä v krajinách Beneluxu, ale aj u našich českých susedov, kde prebieha za hlasného povzbudzovania divákov. Zvonce, rapkáče, trúbky, atmosféra je naozaj úžasná,“ dodáva Ďurková.

Pýšiť titulom cyklokrosového majstra sveta sa môžu aj Slováci. V roku 1989 získal svetový titul Ondrej Glajza vo farbách Československa, trojnásobným svetovým šampiónom v drese ČSSR bol Radomír Šimůnek. Rovnako trikrát vybojoval dúhový dres majstra sveta v cyklokrose aj člen tímu Etixx – Quick Step, Čech Zdeněk Štybar.

Organizátori predpokladajú, že v Trnave sa zíde konkurencia približne 200 štartujúcich z viacerých krajín Európy.

Na druhý deň sa na rovnakej trati bude konať 11. kolo BIKEPRO Slovenského pohára v cyklokrose. Okrem cyklistov s licenciou môžu v nedeľu, 22. novembra 2015 o medaily bojovať aj hobby cyklisti, či mladí od 6 – 18 rokov.

cc-ME

Ulož ako PDF
Napísal 13. októbra 2015 22:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.