reklama

Šesťnásobný národný šampión Peter Sagan v Trnave: Pokúsime sa zabojovať o čo najlepší výsledok

Najväčšia hviezda nedeľných pretekov v rámci Spoločných majstrovstiev SR a ČR v cestnej cyklistike 2019 pricestovala v sobotu 29. júna do Trnavy. Vo večerných hodinách absolvoval národný aj svetový šampión Peter Sagan v priestoroch Úradu Trnavského samosprávneho kraja tlačovú besedu s novinármi. Ešte predtým stihol odovzdať v Promenáde ocenenia mladým nádejám v rámci Detskej Tour, ktorá nesie jeho meno.

Vlaňajší slovenský majstrovský titul vybojoval Sagan po dlhom samostatnom úniku, keď si išiel prakticky vlastné preteky.

„O tom, čo bude zajtra, som zatiaľ nepremýšľal. Večer máme tímovú poradu. Profil trate je úplne iný ako pred rokom na západe Čiech. Pokúsime sa o čo najlepší výsledok,“ povedal trojnásobný majster sveta a šesťnásobný majster Slovenska.

Ako zhodnotil člen tímu Bora Hansgrohe, fyzicky aj mentálne sa cíti dobre. Po pretekoch v Kalifornii absolvoval tréningový kemp v USA, dobré pocity si odnáša aj z etáp na Okolo Švajčiarska.


Peter Sagan počas tlačovej besedy v Trnave…


…a so svojím fanúšikom

Trať v Trnave a okolí je prakticky abolútne rovinatá, zopár menších kopčekov prekonajú cyklisti len medzi Dechticami a Naháčom. Záverečných viac ako 100 km absolvuje pelotón už len po rovine.

„O mne je známe, že kopce príliš nemám rád, takže mi nechýbajú. Istým faktorom môže byť vietor, najmä bočný, ktorý môže situáciu skomplikovať. Môžeme sa v tíme pripraviť, všeličo naplánovať, ale napokon sa o všetkom rozhodne až počas pretekov,“ skonštatoval Sagan.

Veľmi pozitívne dojmy si už stihol v sobotu popoludní odniesť z návštevy Detskej Tour Petra Sagana.

„Táto akcia môže byť pre niektoré deti odrazovým mostíkom do budúcnosti. Zároveň sa môžu zabaviť spolu s rodičmi. Túto akciu hodnotím veľmi pozitívne a som hrdý na môjho bývalého trénera, ktorý s touto myšlienkou prišiel,“ poznamenal.

Štart hlavných pretekov kategórie Elite v rámci Spoločných majstrovstiev SR a ČR v cestnej cyklistike na Hlbokej ulici je o 12. hodine, pelotón v závislosti od priemernej rýchlosti dorazí do cieľa medzi 15.50 – 16.30 hodinou.

Kompletnú trasu aj približné prejazdové časy pelotónu nájdete na oficiálnej stránke šampionátu.

Peter Sagan trnavskej Promenáde:

Ulož ako PDF
Napísal 29. júna 2019 20:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Šesťnásobný národný šampión Peter Sagan v Trnave: Pokúsime sa zabojovať o čo najlepší výsledok”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.