reklama

Trnava v roku 2020 ponesie titul Európske mesto športu

Trnava úspešne obhájila svoju kandidatúru a v roku 2020 ponesie titul Európske mesto športu. Toto prestížne ocenenie nášmu mestu udelila hodnotiaca komisia ACES EUROPE pri Európskej únii v Bruseli po aprílovej návšteve nášho mesta. O potešujúcom výsledku rozhodnutia komisie samosprávu informoval prezident ACES EUROPE Gian Francesco Lupattelli vo svojom gratulačnom liste. Podľa jeho slov je Trnava dobrým príkladom v oblasti športu, pričom ocenil tunajšie športoviská i športové programy a aktivity, informuje MEsto Trnava v tlačovej správe.

„Získanie titulu Európske mesto športu je signálom, že v rámci podpory športu ideme v Trnave dobrým smerom. Pre naše mesto to zároveň znamená lepšiu východiskovú pozíciu pri uchádzaní sa o financie na investície do športovej infraštruktúry a zviditeľnenie sa doma i v zahraničí,“ povedal primátor Peter Bročka. „Tieto kroky z dlhodobého hľadiska vedú k vybudovaniu zázemia a vhodných podmienok na športovanie pre všetkých Trnavčanov bez ohľadu na vek či výkonnosť a zlepšeniu povedomia o zdravom životnom štýle.“

Ilustračné foto

Slávnostné udeľovanie ocenení sa uskutoční v novembri v sídle Európskeho parlamentu v Bruseli.

Na podujatí sa stretnú nositelia ďalších ocenení vydávaných komisiou. Budapešť, tohtoročné Európske hlavné mesto športu, odovzdá titul Malage. Budúcimi Európskymi hlavnými mestami športu budú Lisabon (2021) a Haag (2022), ktoré na ceremónii predstavia svoje projekty na nasledovné roky.

„Stretnutie bude výbornou príležitosťou na výmenu skúseností a interakciu medzi mestami. Vítame vás v rodine ACES EUROPE,“ uzavrel Lupattelli.

Okrem Trnavy získali spomedzi slovenských miest ocenenie Európske mesto športu Michalovce (2019), Nitra (2018), Banská Bystrica (2017) a Košice (2016), poznamenala vedúca úseku komunikácie a marketingu Kancelárie primátora Veronika Majtánová.

Ulož ako PDF
Napísal 13. mája 2019 10:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

47 komentárov pre “Trnava v roku 2020 ponesie titul Európske mesto športu”

 1. 1
  teda takto says:

  Zo Slovenska sa o titul Európske mesto športu 2020 uchádzala len Trnava.
  No nevyhraj to – kto sa prihlási vyhrá.
  Komisári osobne navštívili aj viaceré športoviská v Trnave, špeciálne vyzdvihli tenisový areál a futbalový štadión. Bročka ukazoval aj atletický štadión.

  Atletický štadión bol rekonštruovaný za vedenia Bošnák – Butko a následne tribúna Butko – Stanko,
  Futbalový štadión vybudoval V. Poor s podporou vtedajšieho zastupiteľstva.
  Tenisový ereál vybudovala súkromná skupina investorov.

  Bošnákovi, Butkovi, Stankovi, Poorovi, súkromným investorom a vtedajším zastupiteľom treba poďakovať za to, že mal chlapec čo ukazovať

  Bročku vtedy nikto nepoznal.
  Potom dal žalobu na to s čím sa teraz šprtá.
  Teraz za odmenu pošle V. Poorovi 99.000 € ( mohlo to ísť na šport )

  Bročka si pôjde pre cenu.

  • 1.1
   miro says:

   Všetci predsa vieme že lenoON vybudoval Trnavu pre 4,5 rokmi.

  • 1.2
   Jery says:

   Rozhodne protestujem s pomenovaním CHLAPEC,je to dospelý človek v najlepších rokoch, iba že s minimálnymi vedomosťami a skúsenosťami. Ako si sa zabúda na Borbélyho,za ktorého sa vybudoval zimák a bazén na Družbe.Pri vtedajšom financovaní miest a ekonomickej situácie v štáte, by súčastný mocipáni museli dávať na šport kvalifikovaným odhadom 3,5 miliona €. Šport sa podporuje predovšetkým preto aby sa deti odpútali od počítačov a drog. Aký to je paradox , veď niktorý z vedenia mesta bojujú sam proti sebe.

   • 1.2.1
    maskot says:

    Presne Jery pán Borbély spravil kus roboty. Títo maskoti sa na tom len priživujú ako obvykle. Nezabudni ani na to že areál Slávie vybudoval socík, naši rodičia a starí rodičia.
    Vtedy na atletických pretekoch základných škôl Trnavy behali stovky detí. To bol rozvoj športu. Teraz je to tam mŕtve.
    Údržba areálu oprava povrchov a modernizácia je psia povinnosť mesta, za to niektorí berú 5.400 € a nie zásluha.

 2. 2
  No teda says:

  Este sem napis podporu sportu aka je teraz a aka bola predtym. Neda sa to ani porovnat. Komisari sa nerozhodli len kvoli stadionu a tenisovemu centru. Ukazovali im vsetky ihriska. Ten tvoj pan boh Poor neni schopny ani podporit svoju mladez s ktorou sa tak pysia. Dava nanu presne 0 eur. Mesto 50 tisic rocne a teraz dokoncuju dvojihrisko na slavii a zachvilu zacnu stavat umelu travu ktoru bude vyuzivat hlavne spartak. A ked uz sme pri stadione prispeli sme nanho vsetci kedze nanho isla podpora od statu dostal zadarmo pozemky, spravili mu siete zadarmo a este vacsinu predal a zarobil natom. Pre komisarov je ale stale viac podpora mladeze vo vsetkych sportoch. Podpora sportu na skolach kde sa zrekonstruovali uz 3 ihriska a planuju sa dalsie.A dalsie projekty na rozvoj a podporu sportu. Toto vsetko rozhodlo.

  • 2.1
   karol says:

   Súhlasim podpora športu sa zlepšila ale hlavne v minulom volebnom období kde mala LT menšinu a a za podporu hlasovali aj rôzni iní poslanci strán alebo hnutí. Odhlasovali všetky tie veci čo tu menuješ a dali na to financie. To boli tiež trnavčania synáčik a starali sa o svoje mesto. Vy ste teraz najväčší hrdinovia ale ešte ste nepreskočili a nič neukázali. To je ale asi zakázané hovoriť, lebo vy ste demokrati a máte patent na pravdu.

   • 2.1.1
    Jery says:

    Karol mali sa pochváliť s tou sekerou na MZŠ 480 tisíc oproti predchádzajúcemu prevádzkovateľovi,pokles tržieb o 100%.Ich výsletky 40 % využiteľnosť mestom prevádzkovaných zariadení aj s tým sa pochválili komisii majsterkovci. Pre úplnosť uvádzam hala, zátvor plaváreň. Niečo sa predsa len zvýšilo , administratíva na SKaŠZ, takže vyhodnocovanie sa zlepšia. Len potreba dobudovať toalety , keď že v niektorých momentoch je ich nedostatok, najme pre dámy. Aj toto sa schválilo v záverečnom účte mesta za rok 2019. No neteš sa

  • 2.2
   Des says:

   Áno Bročka je fajn človek a aj čestný,len ako manažér stojí za nič. Nie je schopný riadiť organizácie na meste. A to je veľmi smutné. Na mestskej polícii sa vytvárajú nové funkcie bez výberového konania. Proste transparentnosť bombovo vyšitá.

  • 2.3
   juro says:

   No teda dávaj kompletné informácie. Dotácia na mládež bola odsúhlasená v minulom volebnom období a polovica LT na čele s Fúzakom bola proti. Dohľadaj si hlasovania. Ty si to nepamätáš asi si bol vtedy dieťa.
   Teraz si veľký hejter. Ale Pravda víťazí.

 3. 3
  Andrej says:

  Chudaci, vy ste schopni zhejtovat este aj to, ze mesto, v ktorom zijete, vyhralo ocenenie. to uz je na diagnozu pomaly. stari, frustrovani chlapi, co sa nemaju inak ako realizovat, len v diskusiach na trnava-live.

  • 3.1
   asi takto says:

   Ty si kľudne zalez na fejsbuk svazáčik a lajkuj bicykle a haštagy tomu rozumieš.
   Nepadneme na prdel z tzv víťazstva v súťaži kde je jeden účastník.
   Ako strážca kultu máš svoje povinnosti otroka to chápem.

  • 3.2
   :-) says:

   hejter nadava inym do chudakov,ze Andrejko:-) Kazdy kto svami nesuhlasi je hned hejter a chudak.Ty si potom korunovany.

  • 3.3
   xXx says:

   To je teda fakt ocenenie, A aka bola konkunkurencia? To vyzera, ze kto sa tam prihlasi vyhra. Tu je mapa “vitazov”, Najviac ich je v Taliansku. Cez hviezdicky uz nevidno ano hranice Talianska. http://aceseurope.eu/map-of-european-capitals-and-cities/

   • 3.3.1
    Jožo says:

    Aj Michalovce vyhrali. Teraz sa tam schádzajú zástupy športovcov z celej Európy lebo je to mesto športu Európy. Letisko Michalovce idú rozširovať lebo nestačia prijímať chartrové lety. Pre nedostatok ubytovania sa zriaďuje stanové mestečko aj Rómovia ponúkajú priváty v osade. Hláste sa na radnici v Michalovciach hľadajú trénerov, masérov, fyzioterapeutov a murárov.

  • 3.4
   Bimbo says:

   A Ty odkiaľ vieš, že tu diskutujú starí frustrovaní chlapi ? Oni keď napíšu príspevok na live Ti hneď posielajú sms-ku a informujú Ťa? Či disponuješ IP adresami ? By ma zaujímalo ako, keďže tieto sú chránené zákonom GDRP o ochrane osobných údajov.
   Možno tu píšu krásne mlade devy z Piussi riot.

  • 3.5
   Kim says:

   Andrejko ak niekto nesúhlasí s kultom ososbnosti je starý a frustrovaný.
   Ak súhlasí s Veĺkým Kimom tak je to múdry 35 ročný pubertiak, potetovaný, s bradou a je to svetlá budúcnosť Európy. Asi tak nejak vidíš svet že ?

  • 3.6
   hokejista says:

   Organizovaná skupina, podľa prezidenta Kisku v interviu nazvaná mafia sa snaží ovládnuť mesto Trnava. Nepodarilo sa to kapitalistom, fašistom, komunistom, demokratom, nepodarí sa to ani novej vlne snažiacej sa o svetlé začiatky a svetlú budúcnosť. Chváliť sa cudzími výsledkami je jediné čoho ste schopný. Použijem to vaše,, Čo si spravil pre Trnavu ,, ?

 4. 4
  šašo says:

  V tom Bruseli sú úplne vymletí papaláši tak ako u nás. Hrajú sa na mesta športu a dávajú ceny na niečo čo nevybudovali. Klamú sami seba že súťaž. Eurohujeri, lepšoľudia, propaganda, vymývanie mozgov mládeže prepláchnutej na faceboooku.
  To je náš disneyland.

  • 4.1
   jašo says:

   Presne si to vystihol.Ešte doplním slová transparentnosť,korupcia a slušnosť.Za tieto slová sa skovávajú všetci tí čo stále volajú po zmene a zároveň prahnú po moci.K tomu treba onálepkovať tých s iným názorom za extrémistov a konšpirátorov,to je také modermé,také progresívno liberálne.V tejto dobe je už transparentnosť a slušnosť koli takýmto luďom skorej nadávkou.

 5. 5
  Chemolac says:

  Ale no Trnava sa budovala hlavne za minuleho vedenia teraz je to v šalate a to do slova . Ja nemám pocit že Trnavu ovlada mafia ja mám pocit že trnavu ovláda slniečkarsky eset pičutova a jeden plešaty huňobradač .Trnava môže byť aj mesto galaxie ale nedokaže sa tu už ani posekať tráva niektore vytlčene jamy na cestach su už legendary aha ono je to ten soc retro huňobrada design som pochopil .Heslo kde to raši tam je to fajn .Ps chlapec sa fajno šprta s arenou čo ? Škoda slova na tu paznecht pakaž .

 6. 6
  Zdravroz says:

  Ako tak dlhodobo sledujem, z diskusie na tomto portáli sa stala riadna žumpa. Neexistuje žiadna pozitívna udalosť, ktorú by niektorí nedokázali roztrhať na kusy. Niektorí, keď počujú meno Bročka, nech urobí čokoľvek, je to pre nich ako červené súkno pre býka. Najviditeľnejšie to bolo hlavne pred voľbami do zastupiteľstva a vidím, že to pokračuje aj teraz. Všimol som si však, že počet negativistov, ktorí sa na tomto portáli radi podelia so svojou nenávisťou s ostatnými, sa od volieb výrazne znížil. Asi už mnohým došla para a uvedomili si nezmyselnosť svojich príspevkov. Našťastie vy nie ste odrazom verejnej mienky väčšiny ľudí, pretože tá sa prejavila hlavne pri voľbách, ktoré dopadli úplne ale úplne jednoznačne.

  • 6.1
   Toto says:

   Skôr by som povedal, že po voľbách sa úroveň debaty zvýšila. Odmlčal sa šéf zemegule a hneď to tu je radikálne kultivovanejšie. Napriek zvýšeniu úrovne je to stále na úrovni kanála, tak veľmi hlboké to dovtedy bolo.

   • 6.1.1
    Tor says:

    Debata je ked sa bavia dvaja a viaceri ludia a nie jeden clovek , co si pritakava s viacerimi svojimi nickmi a najleosie ked sa pomyli a napise to iste s jednym aj druhym nickom. Ale chapem deduskovi sa zrutil svet a jeho obziva je fuc. Mna tie jeho place velmi bavia.

    • 6.1.1.1
     Toto says:

     Ako vieš, že si tu jeden človek pritakáva? Máš výpis IP adries? Ak ich máš, je problém. Problém by mali viacerí. Bol by to celkom dráhy špás.
     Ak ich nemáš, tak tu fabuluješ. Dokonca vidíš deduška bez obživy. Magor, ktorý si myslí, že všetko vie najlepšie.

     • 6.1.1.1.1
      Tor says:

      Dam ti priklad ked pod nickom Jozko napisem prispevok a hned podtym sa objavi ten isty prispevok pod nickom Petka tak a to sa presne stalo uz viac krat len s inymi nickmi ktore tu asi kazdy pozna a tie nicky sa tu stale vyskytuju pod clankmi lenze clovek ktory ich pouziva je tak blby ze ich znova a znova pouzije. Ip adresy mozes mat rozne ale ked si magor tak sa prezradis sam hlavne ked pises stale dokola to iste. Pekny den prajem

      • 6.1.1.1.1.1
       Uhol pohľadu says:

       Ako vieme zistiť, že pod nickom Jozko aj pod nickom Petka nevystupuješ ty, múdry Tor?

      • 6.1.1.1.1.2
       Detektív says:

       Pán Tor, podľa štýlu vášho písania sa dajú identifikovať vaše nicky. Veľmi jednoducho.
       Gramatika ak sa to tak dá nazvať, štylizácia, myšlienkové pochody, aj ten trápny falošný pozdrav na konci. Máte tu tých nickov viac ako dosť.
       Podľa seba súdim teba, že?

    • 6.1.1.2
     ABC says:

     Stvoriteľ svetla , ty čo máš veľa príspevkov pod rôznymi názvami. Tor v meste Trnava žijú aj tvoji spolu občania z 12 eur mesačne po zaplatení poplatkov mestu a mesačných nákladov na lieky. Vaša filozofia je dostať čo najviac financií stabilne do mestského rozpočtu a odtiaľ na účty spriazdnených firiem a tvárite sa aký ste šikovný a ako vynálezcovia kolesa. Lenže ľudia očakávali od vás zmenu filozofie, ktorú ste aj sľubovali, lenže skutek utek. Pre teba 200 000 eur je len epizóda vo vašej márnomyseľnosti a arogancii.

  • 6.2
   keď says:

   Keď sa niekto chváli cudzím perím a berie trápne ceny tak sa na tom smejeme
   Keď niekto nakreslí kruhovku pred dverami školy tak kritizujeme
   Keď niekto vyhadzuje peniaze na nezmyselný cyklochodník píšeme
   Keď niekto zahusťuje sídlisko bez riešenia dopravy protestujeme
   A teba sa na to NEMUSÍME PÝTAŤ !!
   Ži si svoj život správcu kultu, hejtera, podržtašky a otroka
   Prajem príjemný fejsbúkový deň s pozdravom – daj lajk – lajk lajk

   • 6.2.1
    Zdravroz says:

    Len si potvrdil to, čo som napísal. Negatívne vnímanie vecí. To čo si vymenoval sa netýka tohto článku, ale vecí, ktoré sú riešené v iných článkoch. Reagoval som hlavne na to, že aj pod takou nevinnou vecou, akou je to, že sa Trnava stala európskym mestom športu, dokážu mnohí takto reagovať. Tiež by som mohol hovoriť o svojom pohľade na veci: že cyklochodníky sú veľmi potrebné, lebo sa ich výstavba dlhé roky zanedbávala a výrazne zlepšujú bezpečnosť cyklistov, že sa tu opravujú a chystajú opravy ulíc v množstve, ktoré nebývalo samozrejmosťou, že sa rekonštruujú školské ihriská, s ktorými sa dlho nič nerobilo, že sa upravujú okolia bytoviek s možnosťou vyjadrenia sa ich obyvateľov, že sa tu vysádzajú stromy, ktorých je zúfalý nedostatok a uvažuje sa lesoparkoch, ktoré majú slúžiť obyvateľom mesta a okolia, že sa pripravujú podmienky na rozsiahle bytové výstavby, v ktorých budú bývať Trnavčania, … Veci sa neposudzujú tak, že keď to ja nepotrebujem, tak je to nezmysel, ale podľa toho, či prinesú aj prospech pre obyvateľov mesta.

   • 6.2.2
    Jery says:

    Veľmi správne poukazuješ na nedostatky a je potrebné v tom pokračovať. Lebo na zle a na nehospodárnom nakladaní s vejejnými financiami sa podiela aj obeť – občan, pokiaľ sa N E B R Á N I !!!!

 7. 7
  Zdravtrt says:

  Zdravroz tvoj článok v pôvodnom znení :
  Ako tak dlhodobo sledujem, z diskusie na portáli PB sa stala riadna žumpa. Neexistuje žiadna udalosť, ktorú by niektorí nedokázali slepo vychvalovať. Niektorí, keď počujú meno Bročka, nech urobí čokoľvek, je to pre nich ako raj na zemi. Najviditeľnejšie to bolo hlavne pred voľbami do zastupiteľstva a vidím, že to pokračuje aj teraz. Hlavne keď každý iný názor negovali a napadli agresívní trolovia bradáča. Všimol som si však, že počet aktivistov, ktorí sa na portáli PB radi podelia so svojim fanatizmom s ostatnými, sa od volieb výrazne znížil. Asi už mnohým došla para vytriezveli a uvedomili si nezmyselnosť svojich príspevkov a neréálnosť sľubov PB. Našťastie vy nie ste odrazom verejnej mienky väčšiny ľudí, pretože tá sa prejavila hlavne pri fejsbúkových voľbách s podporou oligarchov, ktoré dopadli úplne zle pre mesto, jeho rozvoj a občanov Trnavy ale úplne jednoznačne.

  • 7.1
   Zdravroz says:

   Výsledok volieb je oficiálnym nespochybniteľným prejavom vôle ľudí, ktorí sa rozhodli volebné právo využiť. Toto je fakt. To čo ty tvrdíš vo svojom príspevku je len tvoja ničím nepodložená konštrukcia, alebo dokážeš doložiť dôveryhodným reprezentatívnym prieskumom, že ľudia by radi videli v kresle primátora alebo v mestskom zastupiteľstve niekoho iného?

 8. 8
  Juraj says:

  Pozor na argumentáciu s voľbami. Určite je nespochybniteľny výsledok, no neznamená to, že nemôžu byť iné i kritické názory. Nespochybniteľné je totiž i to, že Fico je víťazom volieb, a nik nespochybnil ak niekto chcel na ulici zvrátiť v rozpore s voľbami vládu. Nehovoriac o výsledkoch volieb v Nemecku pri nástupe nemenovaného zakomplexovaneho pána. Výsledok volieb ešte neznamená neomylnost ani nie sú potvrdením pravdy či väčšiny, hlavne ak je účasť pod 45 percent. Takže diskusia ok, podľa možnosti k veci, len prosím nie každý kto ma iný názor je nepriateľ, ignorant či klamár. Ak sa diskutuje je to fajn, to je záujem. Predsa vieme, že oficiálne info sú správy upravované v prospech tých, ktorí info vypúšťajú. Primeraná kritika čistí zrak.

 9. 9
  maxim says:

  Koľko euro stál mesto Trnava tento titul?

 10. 10
  hejter says:

  “Získanie titulu Európske mesto športu je signálom, že v rámci podpory športu ideme v Trnave dobrým smerom. Pre naše mesto to zároveň znamená lepšiu východiskovú pozíciu pri uchádzaní sa o financie na investície do športovej infraštruktúry a zviditeľnenie sa doma i v zahraničí,“ povedal primátor Peter Bročka. „Tieto kroky z dlhodobého hľadiska vedú k vybudovaniu zázemia a vhodných podmienok na športovanie pre všetkých Trnavčanov bez ohľadu na vek či výkonnosť a zlepšeniu povedomia o zdravom životnom štýle.“

  Uplynul už polrok a bola síce korona, ale čo z primátorových slov sa naplnilo? Zmení sa niečo počas nasledujúcich šiestich mesiacov?

  • 10.1
   Primáš says:

   Tak pán primátor, čo z vašich honosných slov ste už doviedli do takého stavu, že je to zrealizované? Prosím konkrétnu odpoveď, len nie vo verzii že: pripravujeme, plánujeme, chceli by sme, požiadali sme, alebo že spracovali sme štúdiu.
   Čiže to, čo už odvtedy obyvatelia Trnavy majú k dispozícii.
   Vo verzii svetlých zajtrajškov to tu radšej neriešte.

 11. 11
  Starý says:

  Áno, vytiahne ďalšie bicykle a hurá zrážat chodcov hlavne
  na Čajkovského a Beethovenovej ulici

 12. 12
  Peter says:

  opytajte sa kam chodia krasokorčuliari z TT trenovať 6-7 mesiacov bez ladu z 12 násť v roku,všetky náklady si hradíme rodičia … EUROPSKE MESTO SPORTU 2020

 13. 13
  Najsvetlejšie zajtrajšky says:

  Bolo by vhodné vyhlásiť titul pre mesto, ktoré svojim obyvateľom nasľubovalo najviac. Trebárs pod názvom “Mesto najsvetlejších zajtrajškov”.
  Myslím, že by sme boli veľmi udatným kandidátom.

 14. 14
  Otázka. says:

  Otázka:
  Čože priniesol honosný titul Európske mesto športu 2020 mestu Trnava?
  Sľuby miestnej verchušky, ohľadom prudkých investícií do rozvoja športu majú aktuálne asi takú hodnotu, ako dym z komína budúcej spaľovne. Ak sa mýlim, prosím o opravu.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.