reklama

TTSK a mesto Trnava budú spolupracovať v oblasti kultúry, umenia a kreatívnych odvetví

Župan Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič a primátor mesta Trnavy Peter Bročka dnes v priestoroch Úradu TTSK podpísali Memorandum o spolupráci v oblasti kultúry, umenia a kreatívnych odvetví.

Podpisu memoranda predchádzal pracovný rozhovor, v ktorom sa obaja aktéri zhodli že kultúra, umenie a kreatívne odvetvia predstavujú základný pilier formovania spoločenského života v meste a kraji.

FOTO: Martin Michalík

Memorandum preto podpísali s cieľom vytvoriť optimálne podmienky pre kvalitný život občanov a prehĺbiť vzájomnú kooperáciu v oblasti kultúry v záujme zvýšenia kvality organizovaných kultúrnych podujatí a vytvorenia priaznivých podmienok ich rozvoja.

Účastníci memoranda budú prostredníctvom svojich kultúrnych organizácií a pracovníkov pôsobiacich vo sfére kultúry spolupracovať v oblasti divadelného, literárneho, hudobného a vizuálneho umenia, ako aj v oblasti muzeológie, galerijnej a knižničnej činnosti.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 25. februára 2018 20:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

42 komentárov pre “TTSK a mesto Trnava budú spolupracovať v oblasti kultúry, umenia a kreatívnych odvetví”

 1. 1
  Terka says:

  Viskupič už raz zachraňoval kultúru v Trnave, keď nezískali financie z mesta ako chceli, anfik 70 miliónová investícia mesta bola na 10 rokov znefunkčnená. Takže opatrne konšelé.

  • 1.1
   forrest gump says:

   tak daj konkrétne info nech vieme a nefabuluj kraviny.

   • 1.1.1
    Terka says:

    Na odbore kultúry na MU pracovali ľudia čo mali moc lepkavá prsty,alebo sa umelo vytvárala atmosféra že je to tak. Človek nikdy nevie. Zaujímavá ŠTB praktika opakujúca sa v meste pravidelne. Po rekonštrukcii sa otváral anfik, viceprimátor zodpovedný za kultúru prišiel s geniálnou myšlienkou, aby fy Anfik s.r.o zobrala všetku zodpovednosť za kultúru v mesta. Mesto sa zbaví negatívnych reakcií a kultúra bude prekvitať.Podmienka bola presun všetkých financií v rozpočte mesta presunúť na spomenutú s.r.o. Keď to neprešlo, samotný anfik je moc roboty a málo peňazí, zbavili sa páni podnikateľia fy. Mená si podopĺňajte toľko informácií bez roboty, tiež nie je dobré poskytovať.Máte menej času na intrigi. Poviem vám len toľko že jeden z podnikateľov bol súčasný župan Trnavskej žumpy.

    • 1.1.1.1
     Bob says:

     To chceš Terka povedať, že bývalé vedenie mesta bolo zlé?

     • 1.1.1.1.1
      Terka says:

      Každé zoskupenie má svoje priority, LTT tiež, ale v rozhodujúcich pre občana zostalo po starom.Naviac čo fungovalo v prospech občana to dôkladne znefunkčnili. Naviac jeho a ich predstavy, že všetko je zlé, iba dovtedy pokiaľ to nerežíruje Runcajz. Cipísek len pritakáva a Manka len konštatuje, to sme nechceli.

      • 1.1.1.1.1.1
       Obcan says:

       Co fungovalo v prospech obcana a co znefukncili?

       • 1.1.1.1.1.1.1
        Terka says:

        Skúsim také dve odpovede v jednom príspevku. Bob si spokojný s odpoveďou? Znefunkčnili kosenie, starostlivosť o zeleň, čistenie mesta,zimnú údržbu. Trnavu zaradili do zonácie ako Vysoké Tatry.Posyp sa robí bez soli čo má za následok,že ulice sú plné posypovej šutoliny. Tá soľ keď aj uschne na ceste pri napadaní snehu učinkuje opäť a nie je treba soliť alebo inak ošetrovať komunikáciu. Likvidácia domového odpadu už nie je okrem Kosova nikde v Europe. Prepáčte musím končiť, deti prišly zo školy.

        • 1.1.1.1.1.1.1.1
         Obcan says:

         Tieto juniorove blaboly o koseni , zeleni a soli vam este niekto zere?? Kazdy kto tu zije vidi rozdiel vo vsetkom dovi pozdrav juniora

         • 1.1.1.1.1.1.1.1.1
          Terka says:

          Určite nie som junior. Takým pozorovaní sa dá veľa naučiť. Keď posolím odhrnutý chodník a napadne znovu sneh za týžden, tak sa to postupne topí a v prvých dvoch hodinách to nezamrzne. to platí aj o cestách. O tej zeleni sa môžme dlho baviť za predchádzajúceho vedenia to bolo zabezpečené o 200 % kvalitnejšie. Čistenie mesta,zmývanie,starostlivosť o zeleň likvidácia domového odpadu nie horením ( to som zabudla uviesť v predošlom príspevku) odstránenia zápachu z kanalizácie ( to môžu hovoriť len Runcajzovi že to nejde, lebo tonu nerozumie) to sú základné povinnosti mesta, ktoré musí zabezpečiť.Nie realizovať Adventné trhy za 400 000 € ,Bronco, nekoordinovanú výsadbu stromov a podobné aktivity . Pokiaľ má podobné zmýšľanie aj junior nespácham harakiri, apom sme na vás minimálne dvaja.

          • 1.1.1.1.1.1.1.1.1.1
           Obcan says:

           https://www.trnava-live.sk/2013/05/08/mesto-bude-kosit-menej-vysoku-travu-v-parciku-pokosili-ilegalne-dvaja-dobrovolnici/ clanok 2013 v tomto roku neboli niektore plochy pokosene ani do konca maja…to je tych 200percent? A to si pamatam aj horsie roky ked sme v lete pred barakom mali polmetrovu travu a o burine ani nehovorim…Porovnaj si kosby v centre teraz mila terka. Na jesen som pobehal celu trnavu a 99 percent bolo super pokosenych sem ta som nasiel nejaku burinu ale ked to porovnam z rokymi predtym tak je to nebe a dudy.. Buduci rok ti to kludne aj pofotim…

          • 1.1.1.1.1.1.1.1.1.2
           Park says:

           Občanovi:
           Neklam.
           Všetci vieme, ako sa minulý rok kosilo. Nahovno. Burina rástla jak keby ju hnojili.

          • 1.1.1.1.1.1.1.1.1.3
           Pravda says:

           Prepáč Terka,že Trnava stále smrdí, ale ten úver čo bral Tavos na prekladky sietí pre City Arenu za 3 melóny budú splácať všetci Trnavcania.Pozemky za 6,5 mil.bolo len tak,dar občanov. Vieš tie Vianočné trhy sú pre všetkých, ale ako vidím Ty budeš radšej používať plachty na staré stanky. Ten zápach kanalizacie mohli tvoji oligarchovia vyriešiť už dávno, možno za 20 rokov.Ale nechali to tak.Už sa nemúdri,lebo každý vie ako to tu bolo.Aj s kosenim, ktoré tu bolo .Prepáč.

          • 1.1.1.1.1.1.1.1.1.4
           Kolobeh says:

           Ja stale nechapem ze ked tu vsetko tak dobre fungovalo si ludia zvolili ludi z ludu.

         • 1.1.1.1.1.1.1.1.2
          GK says:

          Ej občan, občan,
          si ty ale riadny orgán. Ale sa statne toporíš. Tak po demagogicky.
          Obhajuješ to čo nebolo!!!

        • 1.1.1.1.1.1.1.2
         • 1.1.1.1.1.1.1.2.1
          DPH says:

          O tom stroji na sneh je tória rovnajúca sa sebaklamu. Zabezpečiť trvalú údržbu zelene v meste je to o čo ide občanom mesta .Nie niečo pokosiť keď máš čas, alebo chuť. Systematická koordinovaná práca je to o čo ide. Predtým to kosilo 6 firiem a každá mala 3 kosačky. Kde dáš do kopy takú silu strojov a ľudí ani ,keby si bol čarodejník,priznaj chybu ospravedlň sa a vo volebnom roku to zmeň, inak zhoríš ako fakľa.

  • 1.2
   Bob says:

   A je ticho teta Terka.Je to len Terka,ktorá si stále vymýšľa a myslí si aká je super…

 2. 2
  Vražda says:

  Práve sme sa dozvedeli, že zavraždili novinára aj s priateľkou
  https://domov.sme.sk/c/20768704/reportera-jana-kuciak-zavrazdili-v-jeho-dome.html?ref=njct
  U novinára Rostasa ( bez ohľadu na to čo píše – vraj je sloboda slova ) prebieha domová prehliadka
  Politicko eštebácka mafia politických bánd v akcii.

  Pozdravujem všetkých diskutérov píšucich proti nezávislým poslancom a LTT – jediným ktorí sa tejto bande na meste aj kraji neboja postaviť.

  • 2.1
   DPH says:

   Prosím vo vlastnom záujme vyhľadajte lekára nech vám poskytne prvú pomoc. Až si myslíte že nezávislí poslanci a LTT sú záruka demokracie a slobody slova. Vaša znalosť pomerov na Slovenskej politickej scéne sa rovná mojej znalosti vplyvu pohlavného života mravcov na vychýlenie zemskej osy. Inak ďakujem za pozdrav. Toľko nezávislých a LTT je tu preto aby zakrývali prešlapi politikov a miatli ľudí. Jano Ľupták to začal a Matovič v tom pokračuje aj so svojim bratrancom. Všetkým ide len o jedno o penáze , peniaze , love , bubáky , šuchotavé, atď.

  • 2.2
   sup says:

   Vládnu nám tu páni oligarchovia ako Baštrnák,Brhel,Poor a podobní,tak čo chceme??Je náhoda,že Mikuš išiel robiť poradcu Dankovi zo SNS???

 3. 3
  neka says:

  DPH som rád že sa bojíš. Nezávislí poslanci po celom Slovensku v komunálnych aj VUC voľbách získali 30 %. Aj bez podpory olygarchov, Štb, zlodejov. Politických strán sa nebojíte. Tam ste všetci rovnakí. Nezávislí vám idú po krku a to je váš problém – nočná mora. Viete to.

 4. 4
  kto says:

  Co si tam treba pozret? Co chces porovnat?

  • 4.1
   DPH says:

   Keď si lenivý pomôžem ti, pozri si trebárs služby, ich rozpočty.Za roky rokúce sa nemenili a pravidelne sa opakujú. Uplatnením metódy HODNOTA ZA PENIAZE by sa ušetrilo 1,5 až 2 milióny €.Kto tu hovorí o zmene je človek pomerov neznalý. Predchádzajúce vedenia za svoje volebné obdobie sa snažili spraviť jednu väčšiu investičnú akciu , akýsi pomníček, LTT nestihli ste ani to. Snívate s otvorenými očami a vrážate do všetkého hlava nehlava. Čo stíhate cesty a chodníky pre cajgle, že by ozaj pre tú 15 – 20 % malú domov ako to niekto spomenul na tomto portály. Úbohé !!!!. Hrdinovia hovorí vám niečo meno Karol Ježík Trnavčan s veľkým T, novinár, ktorý sa nebál v dobe temna písať o pomeroch na Slovensk, keď sa budeme báť napísať niečo a poukázať na zlo v spoločnosti budeme sa prepadať do beznádeje hlbšie a hlbšie. Nezávislý nie sú riešenie !!!!

 5. 5
  lolo says:

  “Župan Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič a primátor mesta Trnavy Peter Bročka dnes v priestoroch Úradu TTSK podpísali Memorandum o spolupráci v oblasti kultúry, umenia a kreatívnych odvetví”
  – takže župan zalepil krajskému mestu Trnava oči takouto neurčitou, všeobecnou hlúposťou. A zatiaľ v iných mestách TT župy sa bude investovať do infraštruktúry (napr. Hlohovec a Senica obchvat. Piešťany letisko …). Tragikomické to je. Ale s nami trnavčanmi nový župan vypiekol.

 6. 6
  Bob says:

  Vôbec s nikým nevypiekol.Bodaj by sa mu to podarilo čo píšeš.!!!Netreba myslieť len na seba.Typická Slovenská vlastnosť.

 7. 7
  lolo says:

  Nemyslím len na seba. Obchvat v Hlohovci je veľmi potrebný, viem ako to vyzerá medzi dialnicou a Hlohovcom, jeden most pre Hlohovec je málo. Hlohovec obchvat potrebuje, pred 5 rokmi bolo neskoro. Ale napr. – načo nám je v Piešťanoch letisko ? Veď letiská v Bratislave, Poprade a v Košiciach majú málo cestujúcich a sú na smiech. Kto aspon trochu letecky precestoval europu toto musí potvrdiť.
  A krajské mesto Trnava nepotrebuje dokončiť obchvat ?

 8. 8
  Bob says:

  Obchvat musi postavit stat.Patri to pod Slovensku spravu ciest.

 9. 9
  lolo says:

  Za všetko môže štát – to je také slovenské :-)

 10. 10
  Obchvat says:

  Obchvat realne stavaju ti zli developery, na ktorych iba kydate. Keby posranci povolili teraz v hlasovani zonu na oresianskej ulici, mohol byt coskoro realizovany dalsi velky usek zapadneho prepojenie mesta medzi oresianskou a modranskou cestou. Ale nie. Neschvalili. Takto sa zasa mozu roky vyhovarat na stat za svoju tupost a malost

 11. 11
  Doprava says:

  https://www.youtube.com/watch?v=A7-7kipFVUM&feature=share 1:24:34 nech sa paci video toho hlasovania,

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.