reklama

Draky sa vrátili na hrad Červený Kameň

SNM-Múzem Červený Kameň pre veľký záujem opäť prináša návštevníkom jedinečnú výstavu bájnych tvorov a ich premožiteľov pod názvom Draci a drakobijci. Výstava je prístupná denne v priestoroch hradnej lisovne priamo na nádvorí hradu až do 11. septembra 2016.

Táto jedinečná výstava prináša návštevníkom možnosť stretnúť sa naživo s fantastickými zvieratami z povestí, rozprávok a ľudových príbehov, ktoré sa tradujú v mnohých kultúrach. Okrem samotných drakov je možné na výstave stretnúť aj ich lovcov – drakobijcov, spolu so zbraňami, ktoré používali pri love drakov, dokonca aj s ich trofejami.

drak-ck1

Foto: SNM-Múzem Červený Kameň

„Draci aj drakobijci sú v životnej veľkosti a verne zobrazujú povrch tela i anatómiu týchto mýtických tvorov. Aby sa návštevník cítil ako v dračej jaskyni, rozliehajú sa priestormi špeciálne zvukové efekty, ktoré dotvárajú celkovú vypätú atmosféru výstavy,“ informuje kultúrno-propagačný manažér Múzea Červený kameň Ľuboš Haršány.

Vystavených je hneď niekoľko druhov drakov a tak sa môžete oboznámiť napríklad s drakom Smrťonošom, s Veľkým modrým drakom alebo malou Poletuchou.

Návštevníci sa dozvedia, či má s drakmi niečo spoločné Bazilišok a dokonca aj to, ako sa vyvíja dračie mláďa potom, ako sa vyliahne z vajca.

Autorom výstavy a drakov je výtvarník Aleš Drašnar.

Výstava je prístupná denne od 10.00 do 18.00 hod. a fotografovanie na nej je nielen dovolené, ale dokonca vítané.

Vstupné je 2,50 eura.

drak-ck2

Foto: SNM-Múzem Červený Kameň

Ulož ako PDF
Napísal 30. júla 2016 16:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.