reklama

V Bazilike sv. Mikuláša zaznie monumentálne dielo Johanna Sebastiana Bacha

Trnavská hudobná jeseň nám aj tento rok prinesie koncerty, ktoré nás vytrhnú z každodenného zhonu a vtiahnu nás do nevšedného umeleckého zážitku.

V nedeľu 23. októbra 2016 o 20.00 hod. zaznie v Bazilike sv. Mikuláša jedno z najpôsobivejších oratoriálnych diel skladateľa Johanna Sebastiana Bacha s názvom Jánove pašie BWV 245. Po prvýkrát zaznelo v lipskom kostole sv. Mikuláša na Veľký piatok roku 1724 a v novodobej histórii Trnavy bolo uvedené iba raz.

Tentokrát si budeme môcť Jánove pašie vypočuť v podaní Medzinárodnej zborovej akadémie Lübeck. Tento elitný zborový ansámbel je každoročne nanovo zostavovaný spomedzi študentov spevu po celom svete prostredníctvom konkurzov. Na Slovensku sa vďaka spolupráci s ansámblom Solamente naturali predstaví po prvýkrát a máme tú česť, že to bude práve v Trnave.

bazilika-organ-tttourism

Ilustračné foto

Rolf Beck, dirigent a zakladateľ Akadémie si pre tento koncert vybral sólistov z radu mladých slovenských spevákov, ktorí pôsobili, alebo ešte stále aktívne spolupracujú so Zborovou akadémiou Lübeck.

Jánove pašie BWV 245 detailne popisujú súd a ukrižovanie Ježiša Krista. Kostru diela tvoria texty osemnástej a devätnástej kapitoly Jánovho evanjelia a úryvky z Matúšovho evanjelia doplnené staršími textami árii básnikov Heinricha Brockesa a Christiana Heinricha Postela.

vstupenky na koncert si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.

Johann Sebastian Bach: Jánove pašie BWV245

Medzinárodná zborová akadémia Lübeck

Barokový súbor Solamente naturali

Evanjelista: Patrik Horňák
Ježiš: Yannic Debus
Pilát: Bartłomiej Kłos
soprán: Tereza Maličkayová
alt: Lucia Duchoňová
tenor: Matúš Šimko
bas: Tomáš Šelc
Dirigent: Rolf Beck

pasie-bach

Ulož ako PDF
Napísal 1. októbra 2016 18:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.