reklama

V Bazilike sv. Mikuláša vystúpi Svatojánský chrámový zbor Svitávka

Do Malého Ríma prúdi čoraz viac kultúrnych a duchovných akcií. Jednou z nich je aj vystúpenie hudobného telesa z Moravy.

V nedeľu 9. septembra 2018 počas Trnavského jarmoku pri sv. omši v Bazilike sv. Mikuláša v Trnave o 10.30 h bude účinkovať Svatojánský chrámový zbor Svitávka.

Zbor vystúpil nedávno aj v Nitre, Skalici či v Kostolišti na Záhorí.

Ako uviedol organizátor Peter Chmela, ide o hudobné zoskupenie, ktoré je inšpirované hudbou po II. vatikánskom koncile. Liturgická omša, ktorej skladateľom a autorom je Zdeněk Pololáník, spĺňa atribúty pokoncilovej obnovy sakrálnej hudby.

Kto má rád kvalitné hlasy a zborový spev, je vítaný na bohoslužbe o 10.30 hodine.

V Bazilike sv. Mikuláša zaznejú tieto piesne:

Alleluja, z pápežskej návštevy Brno-Tuřany z 27.9.2009
Celá krásna, si Mária, slovenský spevník
Laudate Dominum, autor P.Šmolík
Chvalte radostne Krále, autor J. Clarke
Iste confessor, autor A.Scarlatti
Tebe pajom, staroruská
a iné.

Ulož ako PDF
Napísal 4. septembra 2018 8:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.