reklama

S ukradnutými stovkami cigariet sa zlodeji ďaleko nedostali

Dvojica mužov sa z nakradnutých cigariet, ktoré ulúpili v Drahovciach a Bučanoch v stredu 7. decembra, dlho netešila.

Zlodejov s plným kufrom cigariet zadržala policajná hliadka v ten istý večer.

Službukonajúci policajti vyrazili krátko po polnoci preveriť potraviny v Drahovciach, keď si pri ceste všimli odstavené auto.

„Muži policajtom uviedli, že strieborný Volkswagen Passat majú pokazený. Pre podozrenie, že sa mohli dopustiť nahlásenej krádeže, vykonali policajti prehliadku auta. V kufri našli odcudzené cigarety z potravín v Drahovciach ale aj z potravín v obci Bučany, kde mali kradnúť niekoľko desiatok minút pred tým. Policajti im zaistili takmer 400 krabičiek cigariet za viac ako 880 eur. Vo vozidle našli aj páčidlá, ktoré mali byť použité pri oboch vlámaniach,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.


Zadržaný lup

Foto: Polícia

Na oboch prípadoch políciaintenzívne pracovala a vyšetrovatelia mužov obvinili zo zločinu krádeže a prečinu poškodzovania cudzej veci. Na oboch z nich spracovali návrh na väzobné stíhanie. 34-ročný muž z okresu Galanta, ktorý policajtom tvrdil, že len čakal v aute na kamaráta, bol v minulosti sedemkrát súdne trestaný pre majetkovú trestnú činnosť.

Druhého, 26 ročného muža zo Sládkovičova, odsúdili súdy trikrát za krádeže. Do areálu bývalého cukrovaru sa vlámal v polovici októbra a z priestorov odniesol pracovné náradie a pomôcky za 500 eur.

Za krádeže teraz hrozí dvojici strata slobody na 3 až 10 rokov.

Ulož ako PDF
Napísal 8. decembra 2016 13:38. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.