reklama

Priame vlakové spojenie s Prahou budú mať aj cestujúci z Leopoldova, Hlohovca a Piešťan

V piatok 16. decembra 2016 vypravia z Prahy do Nitry prvý priamy vlak ARRIVA. Od soboty rána bude vlak premávať aj opačným smerom. Priame vlakové spojenie s Prahou môžu využiť aj cestujúci z Hlohovca, Leopoldova či Piešťan.

„Priame vlakové spojenie z Nitry cez Hlohovec, Piešťany, Trenčín až do Prahy ponúkneme cestujúcim ako prví v histórii,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

Doterajšia prevádzka na trase Trenčín – Praha ukázala, že cestujúci majú o toto spojenie veľký záujem.


Foto: ARRIVA

„Na trenčianskej linke sme ukázali, že vieme cestujúcim ponúknuť pohodlné priame spojenie. Našu ponuku pre cestujúcich rozširujeme o spojenie Nitry s Prahou, pričom doprava našimi vlakmi bude k dispozícii aj cestujúcim v Hlohovci, Leopoldove, Piešťanoch a Novom meste nad Váhom,“ dodal L. Ivan.

Doteraz prevádzkovala ARRIVA jeden víkendový expres na trase Trenčín – Praha a späť.

Ten vyrážal v sobotu ráno z Prahy do Trenčína a v nedeľu popoludní späť z Trenčína do Prahy. O linku bol veľký záujem, ARRIVA preto pridáva ďalšie spoje počas víkendov.

Od apríla 2017 budú jazdiť vlaky na linke Praha – Trenčín – Nitra ešte častejšie a v letnej sezóne vypraví ARRIVA medzi Slovenskom a Českom dva spoje každý deň.

Predaj na internete a zľavy pre študentov

Cestujúci si môžu kúpiť cestovné lístky na všetky vlaky v predpredaji na www.arriva-vlaky.cz alebo na palube vlaku od stevarda.

Cena je v oboch prípadoch rovnaká.

„Cestujúci z Nitry zaplatia za cestovný lístok do Prahy základné cestovné 16,67 eur, z Hlohovca 15,74 a z Piešťan 14,81 eur. Malé deti a kočíky vozíme zdarma, deti vo veku od 6 do 15 rokov za polovičnú cenu, študentov s ISIC kartou pri ceste po Slovensku so zľavou 25 percent a držiteľov ZŤP preukazu so zľavou 75 percent,“ doplnil L. Ivan.

Pri nákupe cestovného lístku v e-shope www.arriva-vlaky.cz nie je potrebné doklad tlačiť, stačí ho mať v notebooku, tablete alebo smartphone, prípadne stačí nadiktovať stevardovi transakčný kód. S lístkom zakúpeným na internete získajú cestujúci automaticky aj bezplatnú miestenku. Pri kúpe lístka v e-shope si cestujúci vyberú miesto vo vlaku, ktoré im najviac vyhovuje.

Vlaky ARRIVA

Na všetkých spojoch medzi Nitrou, Trenčínom a Prahou budú jazdiť dieselové vlaky ARRIVA typu 845, ktoré zabezpečujú linku do Trenčína už v súčasnosti.

Vo vlaku majú cestujúci k dispozícii pripojenie na internet, elektrické zásuvky, pohodlné široké sedadlá, oddelený tzv. tichý oddiel, špeciálne vyhradené a upravené miesta pre deti, občerstvenie a po novom pribudnú v oddieloch pre cestujúcich tiež LCD obrazovky s aktuálnymi informáciami o jazde vlaku, jeho rýchlosti, ponuke občerstvenia, prípojoch, čase dojazdu do nasledujúcej stanice a ďalšie užitočné informácie. Pre cestujúcich je vo vlaku pripravená pitná voda zdarma.

(TS)

Smer Nitra – Praha hlavná stanica:

Smer Praha hlavná stanica – Nitra:

Ulož ako PDF
Napísal 14. decembra 2016 15:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Priame vlakové spojenie s Prahou budú mať aj cestujúci z Leopoldova, Hlohovca a Piešťan”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.