reklama

Lycos Trnavské sladovne: Zamestnávateľ ohľaduplný k životnému prostrediu

Dá sa zamestnávať vo výrobnej fabrike a byť ohľaduplný k životnému prostrediu? To je otázka, ktorá je diskutovaná nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Najmä v priemyselných mestách sa bežne stáva, že veľké fabriky výrazne zhoršujú kvalitu bývania ľudí v blízkom okolí. Je veľmi dôležité, ako sa samotná firma stavia k životnému prostrediu. Týmto sa zaoberala aj trnavská firma na výrobu sladu Lycos, ktorá sídli na Sladovníckej ulici v širšom centre mesta.

ostupne mestská výstavba obkolesila sladovne a vystala otázka ohľadom životného prostredia. Nový majiteľ sladovní Martin Mäsiar, ktorý ich prebral v roku 2000, mal v tom od začiatku jasno. Po finančnej a personálnej stabilizácii firmy smerovali investície sladovní nielen do modernejších technológii, ale aj do zariadení, ktoré zlepšovali vplyv výroby na životné prostredie.

Aj keď to boli značné investície, v trnavskom podniku neľutujú ani jednu z nich.

Ilustračné foto

Byť zelený sa oplatí

V dobe, keď sa väčšina firiem hnala iba za ziskami, v Lycose rozmýšľali inak. Chceli vybudovať stabilný podnik, ktorý bude nielen schopný konkurovať zahraničným firmám, ale bude aj priateľský k životnému prostrediu.

„Bolo to kľúčové rozhodnutie, investície sa za tie roky vyšplhali na niekoľko miliónov eur a to nielen do modernizácie výroby, ale zásadným spôsobom sme investovali do zlepšenia vplyvov výroby na životné prostredie a rovnako do zlepšenia pracovných podmienok našich zamestnancov,“ hovorí majiteľ Lycosu Martin Mäsiar.

V súčasnosti majú sladovne okolo 50 zamestnancov a pre Mäsiara sú veľmi dôležití.

„Každý úspech je vždy o ľuďoch, preto aj pracovným prostredím a vzťahmi sa snažíme motivovať zamestnancov, aby sme boli spoločne hrdí na úspech, ktorý dosahujeme,“ hovorí Mäsiar.

Momentálne sladovne takmer celú výrobu exportujú do zahraničia a to nie hocikam.

„Našimi klientmi sú svetové pivovarnícke koncerny ako Molson Coors, SAB Miller, Carlsberg, či Heineken. Pod tieto koncerny spadá množstvo vyhlásených pivovarov vrátane slovenských a českých,“ povedal Mäsiar.

Vybudovali si zázemie

Lycos si chcel od začiatku vybudovať aj silné zázemie v trnavskom regióne. Sústredil sa nielen na neustále zlepšenia vplyvov výroby na životné prostredie, ale podporoval zamestnanosť v trnavskom regióne.

Pri nákupe jačmeňa, ktorý je kľúčovou surovinou pri výrobe sladu, sa sústredil na trnavských farmárov. Takmer všetok jačmeň pochádza každý rok z trnavského regiónu.

„Je dôležité podnikať v silnom regióne a som presvedčený, že všetci by sme mali mať záujem na tom, aby Trnava takým bola. Preto sa pri každom rozhodnutí pozeráme aj na regionálny rozmer, či vieme aspoň trochu pomôcť mestu a regiónu, ktorý pre nás toľko znamená,“ uzavrel Mäsiar.


Pohľad do výroby

(PR článok)

Ulož ako PDF
Napísal 28. decembra 2016 8:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.