reklama

Lycos – Trnavské sladovne fungujú výhradne na elektrine vyrobenej z obnoviteľných zdrojov

Lycos – Trnavské sladovne od svojho vzniku v roku 1893 patria medzi najstaršie fungujúce spoločnosti v Trnave. Od roku 2000 zažívajú sladovne obdobie intenzívneho rastu a modernizácie. Avšak nikdy v ich histórii sa nestalo, aby sladovne poháňala výhradne elektrina z obnoviteľných zdrojov.

V súlade s  filozofiou „Let´s be green“ dosiahli Lycos-Trnavské sladovne vskutku revolučný míľnik.

Od 1. januára 2021 funguje celá sladovňa výhradne na elektrine vyrobenej z obnoviteľných zdrojov energie. Teda emisie CO2 zo spotrebovanej elektriny sa rovnajú nule a tak zásadným spôsobom šetria naše životné prostredie.

„Dali sme si záväzok, že napriek zvýšeným nákladom budeme v našich sladovniach používať výhradne elektrinu z obnoviteľných zdrojov energie a to sa nám od roku 2021 aj podarilo. Je to dôležitý krok k uhlíkovej neutralite našej spoločnosti, na čo sme patrične hrdí,“ vysvetľuje konateľ Lycos – Trnavských sladovní Ing. Martin Mäsiar.

Ilustračné foto: Lycos

Cesta za využívaním čisto obnoviteľných zdrojov a nulového CO2 nebola samozrejme jednoduchá, ale jej výsledky sladovne pociťujú už dnes.

Od začiatku obnovy sladovní v roku 2000 myslel manažment na ekologickejšie a prostrediu menej škodlivé postupy výroby, ktoré sa počas obnovy aplikovali.

Princípy zodpovedného podnikania implementovali na svojich zamestnancov, dodávateľov a nezabudli ani na miestnu komunitu. „Množstvo investícií smerovalo do zlepšenia vplyvov výroby na miestne životné prostredie. Niekoľko miliónov eur sme investovali do modernizácií s cieľom znížiť hluk, prašnosť a emisie. Rovnako sme vybudovali aj čističku odpadových vôd,“ vymenúva investície Mäsiar.

V súčasnosti sú Lycos – Trnavské sladovne držiteľom certifikátu ISO 14001, ktoré dostávajú firmy priateľské k životnému prostrediu. Sladovne totiž s prehľadom spĺňajú všetky slovenské i európske normy.

Okrem toho výrazne podporujú miestne komunity. Mimo projektov, ktorými podporujú deti či matky v núdzi, sa zameriavajú aj na podporu miestnych farmárov.

„Takmer všetok jačmeň, ktorý je kľúčovou surovinou na výrobu sadu, odoberáme od farmárov z Trnavy a okolia. Sme jedna komunita a rozhodne si treba pomáhať, aby sme spolu vytvorili lepšiu klímu v celom regióne,“ dodal Martin Mäsiar.

„Veríme, že naša spoločnosť, ako neodmysliteľná súčasť histórie Trnavy by mala trvalo prispievať k jej celkovému rozvoju,“ dodáva Mäsiar.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 31. januára 2021 21:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.