reklama

LYCOS – Trnavské sladovne podporujú miestne komunity

Trnavské sladovne sú súčasťou Trnavy už od roku 1893. Vďaka dlhoročným skúsenostiam a nemalým investíciám do výroby patrí dnes spoločnosť Lycos – Trnavské sladovne medzi najlepšie vo svojom odbore. Do povedomia mnohých Trnavčanov sa však dostali nielen svojim sladom, ktorý môžete ochutnať v pivách po celom svete, ale predovšetkým vzťahom k životnému prostrediu a podpore svojho okolia.

PODPORA ZAMESTNANOSTI V REGIÓNE
A NEZIŠTNÁ POMOC

Lycos dnes patrí medzi špičku v svojom segmente. „Vybudovali sme modernú a úspešnú spoločnosť, o to viac si uvedomujeme zodpovednosť, ktorú so sebou úspech prináša,“ hovorí Martin Mäsiar, riaditeľ spoločnosti. Významným spôsobom preto Lycos podporuje najmä lokálnych poľnohospodárov, dodávateľov materiálov a služieb či spoločnosti zabezpečujúce servis a IT. „Sladovne podľa nezávislých prepočtov priamo aj nepriamo zabezpečujú svojou prevádzkou prácu pre približne tisíc ľudí v trnavskom regióne,“ upresňuje.

Druhou veľkou oblasťou pomoci, ktorej sa Lycos – Trnavské sladovne venujú, je podpora športu, sociálnej a kultúrnej oblasti v Trnave. „Záleží nám na ľuďoch v našom priamom susedstve s fabrikou, preto sme investovali do technológií, ale rovnako nám záleží na tých v našom regióne, preto sa im snažíme pomôcť a podporiť ich cez neziskové organizácie či občianske združenia,“ hovorí s rešpektom Martin Mäsiar.

Každoročne Lycos preto pomáha Špecializovanému zariadeniu v Trnave, ktoré sa venuje deťom s autizmom. Taktiež podporuje benefičný koncert Chyťme sa za ruky pre mentálne a zdravotne postihnutých z Galanty a Trnavského samosprávneho kraja. Pomoc smeruje aj do trnavského futbalu, baseballu a iným športovým klubom.

Ilustračné foto

Nezanedbateľným prínosom pre Trnavu je aj výška miestnych daní, ktorá za dobu existencie spoločnosti predstavuje 1,5 milióna eur.

Za takúto sumu by bolo možné v Trnave postaviť šestnásť väčších detských ihrísk, dve moderné futbalové ihriská s umelou trávou, prípadne vysadiť takmer deväťtisíc stromov.

OCHRANA ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA A ELEKTRINA
VÝHRADNE Z OBNOVITEĽNÝCH ZDROJOV

Otázky ochrany životného prostredia sú pre Trnavské sladovne veľmi dôležité. „Chceme aby spoločnosť bola nielen stabilná, ale aj priateľská k životnému prostrediu. Investície do modernizácie výroby sa vyšplhali už na niekoľko miliónov eur. Výsledkom je významné zlepšenie kvality životného prostredia a lepšie pracovné podmienky pre našich zamestnancov,“ konštatuje.

Spoločnosť dnes spĺňa veľmi prísne normy a významne znížila negatívne vplyvy na životné prostredie, výsledkom je získanie certifikátu ISO 14001 medzi prvými z producentov sladu.

„Investovali sme do technológií na zníženie hluku a prašnosti v okolí výroby, aktívne čistíme odpadové vody, ktoré využívame následne aj na zavlažovanie, dôsledne separujeme bioodpad, ktorý znova nájde využitie v poľnohospodárstve a zavádzame aj trvalo udržateľné pestovanie jačmeňa. Ochranu životného prostredia považujeme za samozrejmosť a radi by sme boli inšpiráciou aj pre iné spoločnosti,“ vysvetľuje Martin Mäsiar.

Aj napriek zvýšeným nákladom už viac ako rok sladovňa využíva elektrinu vyrobenú výhradne z obnoviteľných zdrojov energie. Energetická stopa CO2 z výroby sladu, je pri elektrine nulová – bez emisií a nepriaznivých vplyvov na životné prostredie. Vďaka tomuto kroku, ušetrili už viac ako 572 ton emisií CO2.

ZODPOVEDNOSŤ A PODPORA

V spoločnosti Lycos – Trnavské sladovne si uvedomujú, aká dôležitá je pomoc najmä v ťažších časoch, momentálne v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19.

„Sme hrdí na to, že sme súčasťou Trnavy. Miestnym komunitám, organizáciám a združeniam v trnavskom regióne sme pomáhali pred pandémiou, počas nej a podporovať ich budeme aj naďalej,“ dodáva na záver Martin Mäsiar.

(PR)

Ulož ako PDF
Napísal 6. februára 2022 10:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.