reklama

Na území mesta došlo od minulého roka k 50 prípadom zapálenia kontajnerov. Polícia sa obracia na verejnosť

Trnavská polícia stále pátra po páchateľovi alebo páchateľoch, ktorí majú na svedomí zapaľovanie smetných nádob.

Na území mesta Trnava došlo od minulého roku celkovo asi k 50 prípadom, pri ktorých zhoreli nádoby na odpad.

K prečinu poškodzovania cudzej veci dochádza v tejto súvislosti v rôznych častiach mesta.

„Najviac na sídlisku Prednádražie, na uliciach Gejzu Dusíka, Beethovena a Botanickej. Nádoby horeli tiež na Kopánke, na viacerých uliciach. Podobný prípad eviduje polícia aj z utorka 14. februára. Neznámy páchateľ podpálil dve tisíclitrové smetné nádoby v blízkosti garáží na Tamaškovičovej ulici,“ hovorí Martina Kredatusová z KR PZ v Trnave.

Ilustračné foto: Polícia

Podľa polície k tejto trestnej činnosti dochádza v nočnej dobe a existuje riziko, že od horiacej smetnej nádoby sa môže chytiť aj napríklad blízko stojace auto. Požiar založený v jednej nádobe často poškodí aj tie vedľajšie, čím sa zvyšuje škoda na majetku.

Polícii by pri vypátraní páchateľa mohla pomôcť iniciatíva zo strany občanov.

„Uvítali by sme, keby nám nahlásili pohyb podozrivých osôb v blízkosti smetiakov alebo ak si všimnú manipuláciu s otvoreným ohňom. Občianska všímavosť môže v tomto prípade zohrať zásadnú úlohu, preto vyzývame občanov, aby neváhali kontaktovať políciu a pomohli tak pri vypátraní páchateľa, resp. pomohli zabrániť ďalšiemu protiprávnemu konaniu,“ obracia sa na verejnosť polícia prostredníctvom krajskej hovorkyne Martiny Kredatusovej.

Ulož ako PDF
Napísal 17. februára 2017 6:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.