reklama

Vandali zapálili v Trnave už desiatky smetných nádob. Polícia vyzýva k spolupráci aj verejnosť

Polícia v Trnave rieši za posledné obdobie viacero prípadov poškodzovania cudzej veci, pri ktorých neznámy páchateľ podpálil smetné nádoby.

Podľa vyjadrenia hovorkyne KR PZ v Trnave Martiny Kredatusovej neznámy páchateľ naposledy zničil kontajner na Saleziánskej ulici v noci zo štvrtka na piatok 16. decembra.

„Krátko pred polnocou založil požiar v plastovej zbernej nádobe a od nej sa poškodila aj nádoba stojaca vedľa. O niekoľko minút zhoreli smetné nádoby aj na vyhradených stojiskách priľahlých ulíc – Spojnej a Poštovej. Neskôr v ten deň zapálil neznámy páchateľ odpadovú nádobu aj na Špačinskej ulici,“ vymenovala prípady z posledných dní policajná hovorkyňa.

Foto: Polícia

Polícia v mimnulosti na území Trnavy zaznamenala niekoľko desiatok takto podpálených smetných nádob v rôznych častiach mesta a obracia sa so žiadosťou o pomoc aj na občanov. „K tomuto konaniu dochádza v nočnej dobe a existuje riziko, že od horiacej smetnej nádoby sa môže chytiť aj napríklad blízko stojace auto,“ pripomína.

Často požiar založený v jednej nádobe poškodí aj tie vedľa stojace, čím sa zvyšuje škoda na majetku.

Polícia žiada občanov, ktorí by si všimli pohyb podozrivých či cudzích osôb v blízkosti smetných nádob alebo manipuláciu s otvoreným ohňom, aby to oznámili na políciu prostredníctvom linky 158. P

„Polícia na miesto vyšle hliadku, ktorá môže osoby skontrolovať, prípadne zabrániť ďalšiemu protiprávnemu konaniu. Občianska všímavosť môže v tomto prípade zohrať zásadnú úlohu, preto vyzývame občanov, aby neváhali kontaktovať políciu a pomohli tak pri vypátraní páchateľa,“ obracia sa na verejnosť M. Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 19. decembra 2016 15:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Krimi, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vandali zapálili v Trnave už desiatky smetných nádob. Polícia vyzýva k spolupráci aj verejnosť”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.