reklama

Trnavskí kriminalisti vypátrali muža podozrivého z podpaľovania smetných nádob

Vďaka pozornosti kriminalistov polícia vypátrala muža podozrivého z podpaľovania smetných nádob v Trnave.

V rôznych častiach Trnavy došlo v ostatných rokoch k niekoľkým desiatkam prípadov, pri ktorých neznámy páchateľ podpálil smetné nádoby. K činom dochádzalo väčšinou v noci.

„Dolapenie páchateľa bolo o to zložitejšie, že kým vypukol viditeľný požiar, na mieste sa už nikto nenachádzal. Z kamerových záznamov sa dlho nedala zachytiť žiadna stopa, až na jeden prípad z mája tohto roku – príslušníci kriminálnej polície si na jednom, veľmi nejasnom kamerovom zázname, všimli špecifický prvok na bicykli podozrivého cyklistu. Operatívnou činnosťou policajti na druhý deň vypátrali inkriminovaný bicykel a následne aj podozrivého muža,“ priblížila hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

FOTO: Polícia

Na základe zhromaždených dôkazov minulý týždeň obvinil poverený príslušník Policajného zboru 32 – ročného Antona z Trnavy z prečinu poškodzovania cudzej veci v siedmich prípadoch podpálenia smetných nádob.

Išlo o prípady na uliciach Tehelná, Sladovnícka, Saleziánska, Veterná a Okružná. Na Okružnej ulici sa požiar rozšíril aj na oplotenie stojiska kontajnerov a taktiež na neďaleko zaparkované osobné auto Volkswagen Golf.

Viacerým majiteľom vznikla škoda vyššia ako 7700 Eur.

„Motívom konania obvineného muža boli údajne nezhody so smetiarmi z minulosti. Na objasnení ostatných prípadov poškodených smetných nádob polícia stále pracuje. V prípade uznania viny hrozí obvinenému, v minulosti už trestanému mužovi, odňatie slobody na šesť mesiacov až tri roky,“ doplnila Martina Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 28. júna 2018 8:35. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.