reklama

Trnavskí kriminalisti vypátrali muža, ktorý je podozrivý z lúpeže a piatich krádeží vlámaním

V minulosti trestaný 29-ročný muž z Trnavy skončil vo väzbe.

Podľa slov hovorkyne KR PZ v Trnave Martiny Kredatusovej je Trnavčan obvinený z lúpeže, ktorej sa mal dopustiť 3. februára vo večerných hodinách.

„V Trnave na Okružnej ulici pristúpil zozadu k telefonujúcej žene. Z ruky jej vytrhol mobil a zároveň strhol aj kabelku, ktorú mala prevesenú cez rameno a krížom cez telo. O kabelku spolu zápasili, no pri silnejšom trhnutí páchateľom stratila rovnováhu a spadla na zem. 47-ročná žena utrpela pomliaždeniny a bola jednorazovo ošetrená. Lúpežou jej vznikla škoda 100 eur,“ uviedla M. Kredatusová.

Od 6. februára do 15. februára mal obvinený spáchať ďalšie skutky. Vyšetrovateľ ho obvinil z piatich zločinov krádeží vlámaním.

Ku všetkým došlo v meste Trnava.


Poškodené dvere po jednom z vlámaní

Foto: Polícia

„Vlámal sa do baru, odkiaľ ukradol rôzne cigarety a pochutiny a tiež hotovosť 200 eur. Nasledujúci deň sa vlámal do pohostinstva na Prednádraží. Odtiaľ vzal elektroniku v hodnote 500 Eur. O týždeň neskôr sa obvinený vlámal do predajne na Paulínskej ulici a odcudzil hotovosť 500 eur. Na Paulínsku sa vrátil aj nasledujúci deň. Okolo 04.30 h sa vlámal do predajne s oblečením a majiteľom ukradol pokladničku a notebook. Prázdnu pokladničku zahodil a notebook si uložil do blízkych kríkov. Notebook plánoval predať, no prv než stačil zrealizovať obchod, notebook poškodil a tak ho napokon zahodil. Asi po pol hodine od tohto vlámania sa dostal do predajne na Dolných Baštách. Odtiaľ ukradol darčekové predmety v hodnote asi 470 eur,“ priblížila ďalšie činy, z ktorých je Trnavčan podozrivý.

Lúpežou a piatimi krádežami vlámaním spôsobil obvinený Trnavčan majiteľom škodu za približne 2600 eur.

Vyšetrovateľ ho obvinil zo zločinu lúpeže a zločinov krádeže. Na základe príkazu súdu ho policajná hliadka eskortovala do väzby. V prípade uznania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Ulož ako PDF
Napísal 26. februára 2017 8:41. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.