reklama

Volejbalistky sa s nadstavbou rozlúčili víťazstvom

V poslednom zápase nadstavby sa Hit UCM Trnava stretol s tímom Zvolena. V zápase sa predstavili družstvá s už istým postavením v tabuľke (Trnava 8. a Zvolen 9.). Výhra a dobrá hra by prospeli obom družstvám a aj preto sa čakal zaujímavý zápas.

Našťastie pre Trnavu, kvalita hráčok na jednotlivých hráčskych pozíciách sa prejavila a Trnavčanky dokázali prevýšiť v herných činnostiach už uvoľnene hrajúci Zvolen.

V prvom sete do 15. bodu diváci videli vyrovnaný zápas, ale na podanie nastúpila kapitánka Trnavy Mária Kostelanská a sériou podaní doviedla set do víťazného konca.

V druhom sete si Trnavčanky od začiatku udržiavali náskok a presadzovali sa nie len v obrane ale aj v útoku a doviedli tento set do víťazného konca. V treťom sete vyzeral priebeh jednoznačne pre Trnavu, ktorá viedla 13:2, ale stratou koncentrácie dovolili Zvolenu dotiahnuť sa na rozdiel jedného bodu 18:19. Záver si však hráčky Hit UCM Trnava nenechali ujsť a zaslúžene zvíťazili.


Mária Kostelanská

Foto: HIT UCM

Po 28 extraligových zápasoch nováčik extraligy Hit UCM Trnava skončil na 8. mieste, ktoré mu zaručilo účasť v play off.

Trnava môže byť hrdá na prvenstvo v individuálnych štatistikách, keď na prvých dvoch miestach medzi najviac bodujúcimi hráčkami celej extraligy sú práve trnavské hráčky – líderka bodovania Mária Kostelanská (400 bodov) a Darja Doluda (346).

Najviac bodov z podania (tzv. esá) dala tiež Mária Kostelanská (63 b.) a na 3. mieste sa umiestnila Lenka Režná (53 b.).

Vo štvrťfinále extraligy žien sa v dňoch 17. marca v Bratislave a 25. marca v Trnave od 19.00 hod. stretne Hit UCM Trnava s úradujúcim majstrom SR vo volejbale VK Slávia EU Bratislava.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: „Dnes na prvý pohľad povinná jazda, ale nebolo to také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Zvolen hral sympaticky, bojovne a hlavne po dlhom čase s chuťou. My sme si museli výhru odpracovať. Vstupujeme do rozhodujúcej časti sezóny. Veríme, že to v piatok nebude krátky program.“

TJ Slávia TU Zvolen – Hit UCM Trnava 0:3 (-15, -14, -20)

Zápas trval: 65 minút, rozhodovali: I. Čierťašská a J. Fiľo

Zvolen: Sásiková 1, Vrabcová 2, Eleková 4, Luptáková 5, Hešková 2, Balcová 5, liberá Kohútová a Seidlová (Mattová 4). Tréner: Ľ. Havran.

Trnava: Šimková 13, Melišová 3, Kočišová 2, Kostelanská 10, Režná 6, Doluda 8, libero Plančíková (Behúnová 0). Tréner: P. Bernáth.

Ulož ako PDF
Napísal 12. marca 2017 9:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.