reklama

Mestské hradby na Hlbokej ulici nasvieti takmer 100 LED svietidiel

Časť trnavských hradieb na Hlbokej ulici bude osvetlená. Ilumináciu LED svietidlami má dostať približne 400-metrový úsek od budúcej severovýchodnej veže na nároží pri križovatke ulíc Rybníková – Hlboká – Bučianska – Špačinská až po bránu za Bazilikou sv. Mikuláša.

Projekt iluminácie severovýchodného úseku mestského opevnenia má od februára tohto roka stavebné povolenie, od jesene 2016 mesto disponuje projektovou dokumentáciou.

Aktuálne prostredníctvom verejnej súťaže hľadá radnica dodávateľa stavebných prác.

Predpokladané náklady na realizáciu osvetlenia sú 183-tisíc eur s DPH, konečnú cenu môže znížiť verejná suťaž.


Časť mestských hradieb na Hlbokej ulici na niekoľko minút nasvietilo OZ Lepšia Trnava v roku 2014 pomocou ôsmich halogénových reflektorov

Ilustračné foto

Približne 400-metrový úsek mestského opevnenia bude osvetľovať 97 zemných LED svietidiel.

Projekt je spracovaný v zmysle Konceptu iluminácie mestského opevnenia v Trnave, ktorý je záväzným dokumentom pre ilumináciu všetkých častí hradobného systému.

Svetelné miesta budú tvorené nosičmi v podobe betónového základu zapusteného v zemi, elektronickej časti a svietidlami.

Svetelný tok bude nasmerovaný výhradne na mestské opevnenie. Prostredníctvom riadiacich jednotiek bude možné stmievanie či nastavovanie teploty chromatickosti svietidiel.

Cez aplikáciu bude tiež možné vytvárať pomocou svietidiel aj rôzne svetelné scény.

Cieľom projektu iluminácie je zatraktívniť historické hradby pre obyvateľov mesta aj turistov a zároveň vyzdvihnúť skutočnosť, že systém mestského opevnenia v Trnave patrí k najzachovalejším v strednej Európe.

Ulož ako PDF
Napísal 27. apríla 2017 9:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mestské hradby na Hlbokej ulici nasvieti takmer 100 LED svietidiel”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.