reklama

Na podujatí Noc v múzeu ukážu staré fotky a pohľadnice, na svoje si prídu aj najmenší

Podujatie Noc v múzeu sa koná každoročne pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí a galérií (18. máj). Tento rok budú v sobotu 20. mája 2017 otvorené všetky budovy Západoslovenského múzea v Trnave s expozíciami a výstavami.

Dom hudby Mikuláša Schneidera Trnavského bude prístupný od 17,00 do 20,00. Návštevníci si môžu prezrieť okrem starších expozícií a výstavy aj novú expozíciu S láskou za pravdu, ktorá je venovaná životu Mons. ThDr. Pavla Jantauscha v Trnave.

Múzeum knižnej kultúry bude otvorené od 17,00 do 20,00 h, komentovaný sprievod novou výstavou Cestovatelia a objavitelia začne o 17,00. Výstavou bude sprevádzať jej autor Mgr. Milan Ševčík.

Západoslovenské múzeum v Trnave (Múzejné námestie 3) bude otvorené od 17,00 do 22,00 hodiny. Návštevníkov čaká bohatý program. Pre najmenších uvedie o 18,00 rodinné bábkové divadlo Animare Silva hru Ako sa Jano s drakom porátal v koncertnej sále na druhom poschodí.

O malých strašidielkach – pakobylkách a listovkách sa návštevníci dozvedia viac o 19,00 hodine v rovnomennej výstave od chovateľky Ing. Jany Šubovej.

Historička Mgr. Lucia Duchoňová bude komentovať novú múzejnú expozíciu História dobrovoľného hasičstva v Trnavskom samosprávnom kraji od 19,30.

Program ukončí prezentácia starých pohľadníc a fotografií Okolo trnavských hradieb technicky pripravená Máriou Kuššovou a komentovaná PaedDr. Simonou Jurčovou. Expozície a výstavy v Západoslovenskom múzeu v Trnave si môžu návštevníci prezerať až do 22,00.

Vstupné na podujatie je dobrovoľné. Viac informácií sa dozviete na www.zsmuzeum.sk.

Simona Jurčová
Vedúca prezentačného oddelenia

NOC V MÚZEU
v sobotu 20. mája 2017 od 17,00 do 22,00

Dom hudby Mikuláša Schneidera Trnavského otvorený od 17,00 do 20,00
17,00 – prehliadka expozícií a výstavy s možnosťou návštevy najnovšej expozície S láskou za pravdu o živote Mons. ThDr. Pavla Jantauscha v Trnave

Múzeum knižnej kultúry (Nám. sv. Mikuláša 10) otvorené od 17,00 do 20,00
17,00 – Objavitelia a cestovatelia – komentovaný sprievod výstavou

Západoslovenské múzeum v Trnave (Múzejné nám. 3) otvorené od 17,00 do 22,00
18,00 – Ako sa Jano s drakom porátal – bábkové divadielko (koncertná sála)
19,00 – Živé strašidielka – komentovaný sprievod výstavou
19,30 – História a súčasnosť dobrovoľného hasičstva v TTSK– komentovaný sprievod výstavou
20,30 – Okolo trnavských hradieb – komentovaná prezentácia starých pohľadníc a fotografií (koncertná sála)

Ulož ako PDF
Napísal 15. mája 2017 8:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.