reklama

V sobotu sa môžete poprechádzať po galérii a múzeu aj v noci

Do celoeurópskeho podujatia Noc v múzeu sa tradične zapájajú aj Západoslovenské múzeum v Trnave a Galéria Jána Koniarka.

V tomto roku sa Noc v múzeu uskutoční už túto sobotu 19. mája.

Galéria Jána Koniarka bude prístupná verejnosti od 10. do 24. hodiny. Všetky akcie, aktuálne výstavy a stále expozície pre verejnosť sprístupní bezplatne.

V čase od 18.30 do 23. hodiny bude otvorená aj Synagóga – centrum súčasného umenia na Halenárskej ulici. Uskutočnia sa tu dva koncerty: o 19. hodine vystúpi mužský spevokol Bradlan, o 21. hodine zaspieva Adriena Bartošová so skupinou Bossanova! skladby v brazílskom rytme.

Ďalšie sprievodné podujatia v Galérii Jána Koniarka na Zelenom kríčku:

10:00 – 15:00 – Tvorivé výtvarné aktivity a animačné hry pre deti

11:00 – 12:00 – Premietanie ANIFEST – pásmo krátkych animovaných filmov. AniFest 2012 deťom – rozprávky o zvieratkách a so zvieratkami.

14:00 – 15:00 – Humor v animáci trochu inak (alebo trochu absurdity neuškodí) – pásmo krátkych animovaných filmov

15:00 – 15:45 Tradičná ľudová hudba netradične v galérii. Ľudový súbor ZUŠ v Trnave a Detská ľudová hudba Brezinka z Boleráza.

Západoslovenské múzeum

Západoslovenské múzeum sa zapojilo do akcie po prvý raz v roku 2005 na priamu výzvu Ministerstva kultúry Francúzskej republiky, ktoré je podnes hlavným koordinátorom podujatia v Európe.

Hlavným programom bude vernisáž dvoch nových výstav. O 18.00 bude vernisáž výstavy Keramická tvorba Miloša Balgavého st., na ktorej budú predstavené predovšetkým predmety z najnovšej muzeálnej akvizície z pozostalosti tohto autora, ktorými bol obohatený fond múzea v roku 2011 aj s prispením MK SR. O 20. hodine bude slávnostne otvorená výstava Klarisky v Trnave, ktorá sa bude zaoberať históriou klariského rádu v Trnave, ale aj históriou budovy kláštora. Históriu budovy klariského kláštora v Trnave si budú môcť návštevníci pozrieť na DVD projekcii v koncertnej sále múzea.

Pre záujemcov o históriu a podrobnejšie informácie sú pripravené tri komentované prechádzky expozíciami.

Už tradične bude po celý večer otvorená kaviareň na druhom poschodí múzea.

„Múzeum toho roku neorganizuje Deň otvorených dverí tak, ako tomu bolo v minulosti. Počas soboty a nedele (19.- 20. 5. 2012) bude múzeum otvorené pre verejnosť v tradičných otváracích hodinách od 11. do 17. hodiny so štandardným vstupným pre tieto víkendové dni. Program Západoslovenského múzea v Trnave sa sústredí na Noc v múzeu, ktorá nadviaže v sobotu na klasické otváracie hodiny od 17. do 23. hodiny. Na toto podujatie bude vstup pre návštevníkov zdarma. Srdečne naň pozývame všetkých milovníkov histórie a záujemcov o príjemne strávený sobotný večer s kultúrou,“ informuje Západoslovenské múzeum.

Noc v múzeu, klariský kláštor 19.5.2012 od 17,00 do 23,00
Program
pre deti-17,00 – 18,00 – výtvarná dielňa Sypané obrázky (2,-€)
17,00 – sprievod expozíciou Krása zašlých čias, PaedDr. Simona Jurčová
18,00 – vernisáž výstavy Keramická tvorba Miloša Balgavého st.
19,00 – sprievod expozíciou Sakrálne pamiatky – Mgr. Lucia Duchoňová a Mgr. Aneta Cintulová
20,00 – vernisáž výstavy Klarisky v Trnave
21,00 – sprievod expozíciou Štefan Cyril Parrák – zberateľ – Mgr. Aneta Cintulová
21,30 – DVD projekcia – koncertná sála
19,00 – 23,00 – kaviareň na druhom poschodí

Ulož ako PDF
Napísal 17. mája 2012 8:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.