reklama

Relax a Trnavská 13 oslávia narodeniny na Piválese. Príde aj sládok z Plzne

Reštaurácia Relax a pivný pochod Trnavská 13 prinášajú podujatie, na ktorom oslávia svoje výročia. Spoločnú reč našli vďaka zlatistému moku, ktorý je pre obe strany typický. Aj preto sa narodeninová party bude volať Piváles!

Krígle nad hlavy pozdvihnú ľudia v sobotu 27. mája 2017 práve v Relaxe, ktorý si tento rok pripomína 25 rokov svojho vzniku.

Čím všetkým si známy trnavský gastronomický podnik za štvrťstoročie existencie preskákal? „Mnohými zmenami,“ vysvetľuje prevádzkar Marcel Pažitka. „A to hlavne čo sa týka jedálneho lístka. Kedysi sme totiž varili najmä tradičné slovenské jedlá, teraz ponuku prispôsobujeme modernej dobe. Prinášame slovenskú aj zahraničnú kuchyňu a jedlá, ktoré sa hodia k pivu,“ objasňuje.

Sládok, guláš,
DJ, kapela, aj detský program

Pivo, ktoré čapujú v Relaxe, cestuje do Trnavy stovky kilometrov. Štamgasti si ho z orosených pohárov môžu vychutnať do 24-hodín odvtedy, ako ho vyprevadia vo veľkých tankoch z Plzne. Aj preto bude hlavným hosťom na narodeninovej oslave plzenský sládok Václav Berka. Ľuďom porozpráva o prednostiach tohto piva, ukáže, ako ho správne čapovať a bude zároveň hlavným rozhodcom súťaže v čapovaní.

Z programu si však vyberie každý návštevník to svoje. Na deti čaká dobite pirátskej pevnosti Boyard, súťaže a atrakcie, bojovať o víťazstvo sa bude pri varení guláša a veselú náladu navodí kapela a DJ, ktorý zahrá najlepšie oldies hity z diskoték, ktorými je Relax známy.

Unikátne tričká

Návštevníci Piválesu oslávia ešte jedno významné výročie – 20. rokov od vzniku pivného pochodu Trnavská 13. Ako recesiu ho založila partia kamarátov, ktorí vtedy netušili, že pochod sa raz stane kultovou záležitosťou. „Ako slobodní chlapci sme chceli vymyslieť niečo zaujímavé pre Trnavu. Vrátili sme sa z pivného pochodu v Trenčíne a povedali sme si, že naše mesto by si zaslúžilo niečo podobné,“ vysvetľuje jeden z organizátorov Trnavskej 13 Radoslav Filo.

Na prvý ročník pochodu prišlo len zopár ľudí, dnes sa jeho návštevnosť z roka na rok zvyšuje. Minuloročnú Trnavskú 13 si užilo 3343 návštevníkov. „Za ten čas sme sa všetci oženili, máme deti, no pochod stále živo funguje a s jeho organizáciou nám pomáhajú aj naše manželky a priatelia. Všetkých nás to stojí viac síl aj času a sami pochod ani nestíhame absolvovať. Aj tak nám to však stojí za to, na pochode sa vždy stretneme s priateľmi, ktorých nevidíme celý rok. A aj preto má pre náš zvláštne čaro,“ dodáva Radoslav Filo.

Návštevníci Piválesu si budú môcť ako prví zakúpiť odev tohtoročnej Trnavskej 13. Pri príležitosti výročia im výnimočne nebudú tričká, ale unikátna séria polokošieľ a k tomu aj slamené klobúky.

Chutné jedlo celý deň

Spoločná oslava Relaxu a Trnavskej 13 sa začne o 11. hodine a potrvá do polnoci. Počas celého podujatia budú kuchári grilovať rôzne špeciality.

„Našou filozofiou je výborné pivo k výbornému jedlu, filozofiou Trnavskej 13 je výborné pivo a priateľská atmosféra v obľúbených podnikoch v meste. Keď to spočítame, vznikne podujatie pre Trnavčanov s dobrým jedlom, pivom a náladou. Jednoducho Piváles,“ pozýva ľudí prevádzkar Relaxu Marcel Pažitka.

Ulož ako PDF
Napísal 19. mája 2017 6:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.