reklama

Trnavská 13 bude už túto sobotu, ponúkne mnoho interaktívnych aj chutných noviniek

Nepísaný sviatok milovníkov piva sa blíži! Už túto sobotu 16. júna 2018 sa uskutoční v slovenskom Ríme tradičný pivný pochod s názvom Trnavská 13. Akcia napíše už 21. pokračovanie, sprevádza ju však viacero noviniek.

Aj tento pochod má svoje vlastné tričko, tentoraz organizátori zvolili tmavomodrú farbu so žltými pivnými motívmi.

Účastník dostane pri registrácii Pivný pas. Zbiera doň pečiatky a hodnotí pivo, obsluhu, atmosféru podniku. Do pivného pasu si zaznačí hviezdičky podľa úrovne a nakoniec zakrúžkuje najlepšiu piváreň podľa troch kritérií: Ako chutilo pivo resp. jedlo, aká bola obsluha a podľa atmosféry podniku.

Súčasťou celkového hodnotenia je aj unikátna aplikácia Trnavskej 13. „Slúži na hodnotenie podnikov, účastníci zároveň prostredníctvom aplikácie môžu odfotiť a posielať fotografie z pochodu, zdieľať atmosféru v podniku, v ktorom sa práve nachádzajú,“ hovorí predseda OZ Trnavská 13 Radoslav Filo.

K lepšej orientácii na trase pomáha Pivná mapa s naznačenými podnikmi a unikátnou ponukou pív a jedál v danom pube či reštaurácii.


Mapa pochodu

Na štarte aj súťaže a spoločné fotenie

Štart tohtoročnej Trnavskej 13 je na Rybníkovej ulici pred reštauráciou Relax. Už od 8.00 si môžu dať účastníci špeciálne pivné raňajky, okrem toho bude v ponuke viacero druhov zlatistého moku.

Od rána bude prebiehať registrácia, každú polhodinu bude spoločné fotenie účastníkov. Moderovať bude známy spevák Štajo, frontman kapely D.T.N.L., ktorá sa preslávila skladbou Spartakovská.

„Veríme, že si spoločne zaspievame aj tento song, okrem toho zaznejú mnohé rockové a československé pesničky,“ pokračoval Radoslav Filo.

O zábavu bude postarané už priamo na štarte. Naplánované sú tu súťaže pivné brucho (o najväčšieho účastníka Trnavskej 13), pivné uško (najmladší účastník), staré ucho (najstarší účastník) a pivná partia (najväčšia skupina účastníkov pivného pochodu). Výhercovia čakajú pivné ceny.


Appka pivného pochodu

Okrem piva a nealka aj bohatá ponuka jedál

Trnavskú 13 môžu jej fanúšikovia podporiť aj na sociálnej sieti Facebook. „Stačí si stiahnuť oficiálny odznak pivného pochodu Milujem pivo a upraviť profilovú fotku tak, že stlačia tlačidlo Pridať rám s názvom Trnavská 13 – Milujem pivo. Takto dáte vedieť svojim priateľom, že sa zúčastníte na akcii.“

K pivu sa žiada vždy niečo zakusnúť, o to viac účastníkov pochodu poteší rozšírená ponuka jedál v puboch a reštauráciách.

„Tešíme sa, že podniky avizujú širokú ponuku piva i nealka, tradičné guláše, cigánske, lokše, hermelíny, poľovnícke špeciality ale aj moderný street food, BBQ, netradičné hot dogy, burgre, pečené ryby, či rebrá a obľúbená atrakcia pochodu – pečený býk. Popri tom bude v podnikoch hrať viacero kapiel, takže o zábavu bude postarané,“ uviedol predseda Trnavskej 13.

Pivný kvíz alebo poznáš dobre trnavské podniky?

Aby toho nebolo málo, pripravená je aj vedomostná pivná súťaž. V každom podniku sa hrá o inú cenu. „V podnikoch na trase hľadajte žltý plagát s čiarovým kódom, zosnímajte ho a prihláste sa ideálne cez facebook alebo email a dostanete otázku. Jej správne zodpovedanie vás zaradí do hry celkovo o 14 zaujímavých cien od hlavných podnikov na trase,“ dodal Filo.

Zoznam cien v pivnej súťaži:

Reštaurácia Relax – večera pre dvoch v hodnote 15 eur
Doors coffee Music pub – konzumné 15 eur v podniku
Čajka – kartón Martini Proseco
Trnavský dvor – večera pre dvoch v hodnote 17 eur
Amfikcafe – vstup pre 2 osoby na koncert POWER AGE – AC/DC Revival (v sobotu 23. júna o 21:00 + občerstvenie, celková hodnota balíka 20 eur)
Cerveza – päťlitrový súdok piva
Rotunda Spiegelsaal – večera pre dvoch v hodnote 30 eur
Reštaurácia Sessler – konzumné v hodnote 20 eur
Bufet u medveďa – večera v Kolibe v hodnote 30 eur
Depo – poukážka na konzumáciu v hodnote 20 eur
Blumen Cafe – kartón ovocného piva
Zelený kríček – vodná fajka a fľaška vína zn. Slovenské vinice
Reštaurácia Apetito – vstupenka LanoBorec do Trnavského Lanáča v hodnote 18 eur pre dvoch (9+9) + tričko
Irish Pub – pätlitrový súdok piva

Celkový víťaz s najväčším počtom uhádnutých správnych odpovedí za najkratší čas a náhodne vybraný účastník Pivného kvízu získajú pivné ceny od Trnavskej 13.

Ulož ako PDF
Napísal 14. júna 2018 7:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.