reklama

Nádejný boxerský šampión “Mufko” Bobek vyhral medzinárodný Slovakia Boxing Cup

V druhej polovici júna sa Boxing Academy Trnava pod vedením trénera Romana Polgára zúčastnila medzinárodného turnaja v boxe v oravskej obci Klin pod názvom 3. Slovakia Boxing Cup Triebel, kde bojovalo vyše 500 boxerov z 20 krajín sveta.

Boxing Academy Trnava reprezentoval 11-ročný šampión Dušan “MUFKO” Bobek.

V Mufkovej kategórií School boys one do 35,5 kg sa ocitli dvaja maďarskí boxeri. Mufko boxoval v semifinále proti Maďarovi Matyasovi Nagymu.Prvé kolo sa nieslo v bojovnom duchu,mladý Trnavčan mal presnejšie a čisté údery, čo pocítil jeho súper a do druhého kola nastúpil a skláňal hlavu, čo Mufko využil a poslal súpera do počítania.

V treťom kole Dušan ešte zvýšil aktivitu a po druhý krát poslal súpera do počítania. Rozhodca tak musel zápas ukončiť a Bobek vyhral RSC.

Foto: Boxing Academy Trnava

Vo finálovom zápase čakal Dušana ďalší boxer z Maďarska Richard Katsala.

Súper bol veľmi bojovný a tvrdý, ale Mufko sa nedal a preboxoval ho kondične aj technicky. Od rozhodcov dostal jednostranne všetky hlasy, vo finále tak truimfoval na body a z 3.Slovakia Boxing Cup-u Triebel si odniesol zlato.

Podľa Bobekových slov sa mu boxovalo veľmi dobre a je rád, že sa mohol tohto turnaja zúčastniť. Zároveň ďakuje svojmu trénerovi Romanovi Polgárovi za to, že mu umožnil boxovať na turnaji, za rady pred aj počas zápasov, za starostlivosť v telocvični aj mimo nej.

Podľa slov trénera Romana Polgára podal Mufko vynikajúce a bojovné výkony. Vyjadril spokojnosť a ako dodal, s Mufkom počíta aj do budúcnosti na ďalších medzinárodných turnajoch.

Ulož ako PDF
Napísal 23. júna 2017 6:27. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.