reklama

Skvelý program počas leta prinesie deťom jedinečný projekt miniTrnava

V pondelok 17. júla 2017 otvorí svoje brány miniTrnava – mesto detí, aké nemá na Slovensku obdobu. Jeho občanmi budú výlučne deti vo veku od 8 do 15 rokov, ktoré v ňom budú pracovať, baviť sa, zveľaďovať ho a aj samy spravovať. Na tréningovej ploche Mestského zimného štadióna ich čaká množstvo stanovíšť ponúkajúcich rozličné povolania i bohaté možnosti zabaviť sa.

miniTrnava bude vítať malých občanov od pondelka 17. júla do piatku 4. augusta každý pracovný deň medzi 8. a 16. hodinou. Vstup do hry je zadarmo, netreba sa prihlasovať vopred. Stačí len prísť, na stanovišti Matrika požiadať o preukaz občana miniTrnavy a hra sa môže začať.

Banka, Radnica, Mestský úrad, miniTrnavská televízia, Kino, Záhradníctvo, Noviny, Stravovanie, Taxi a mnohé ďalšie – to je zoznam jednotlivých stanovíšť, ktoré budú navzájom spolupracovať a vytvárať fungujúce, živé mesto plné miniTrnavčanov.


Mapa miniTrnavy


Vstupné víza do miniTrnavy

Za prácu, ako aj za štúdium na Univerzite získajú malí občania odmenu v špeciálnej mene trnka (miniTRNavská KorunA). Zarobené peniaze môžu míňať podľa svojho uváženia na atrakciách, ktoré miniTrnava ponúka, i na kúpu občerstvenia či výrobkov z Kreatívnych a Remeselníckych dielní. Týmto spôsobom sa deti učia hospodáriť s financiami a prijímať zodpovednosť za vlastné rozhodnutia. miniTrnava je však v prvom rade hlavne zábava, možnosť príjemne stráviť tri prázdninové týždne a spoznať nových kamarátov.

V miniTrnave sa budú deti hrať samy, bez rodičov. Tí majú vstup na hernú plochu povolený len na obmedzený čas (na základe 30-minútového víza, ktoré získajú na Matrike). Rodičia či návštevníci však môžu dianie v meste detí sledovať z vyvýšenej Návštevníckej zóny počas celého dňa. Na každom stanovišti bude prítomný dospelý vedúci, ktorého úlohou je zabezpečiť plynulý a bezpečný chod hry.

Na to, aby si dieťa mohlo hru užiť, je podstatné, aby vedelo čítať, písať, počítať a pohybovať sa v miniTrnave samostatne bez pomoci druhých. Pohyb detí v hernom areáli nie je kontrolovaný a po vstupe dieťaťa do hry zaň organizátor nepreberá zodpovednosť, preto odporúčame rodičom dohodnúť si doma vopred pravidlá (napríklad čas odchodu z hry, miesto stretnutia a pod.).

Dôležité je taktiež vybaviť svoje dieťa fotokópiou preukazu poistenca a telefónnym číslom na jedného z rodičov. Deti pri vstupe dostanú náramky, na ktoré si číslo zapíšu, aby mohli organizátori v prípade potreby kontaktovať jeho rodinných príslušníkov. Prvá pomoc bude v priestore hry zabezpečená stálou službou Slovenského červeného kríža.

Organizátorom podujatia je Mesto Trnava, ktoré na projekte pracuje už vyše roka s cieľom poskytnúť deťom možnosť plnohodnotne, podnetne a v dobrej nálade prežiť časť leta, a zároveň pomôcť ich rodičom zabezpečiť svojim ratolestiam program počas prázdnin.

Veríme, že koncept hry na mesto deti nadchne a tri týždne v miniTrnave im prinesú veľa krásnych, nezabudnuteľných zážitkov.

(Tlačová správa mesta Trnava)


Plagát

Ulož ako PDF
Napísal 17. júla 2017 7:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.