reklama

Skvelý program počas leta prinesie deťom jedinečný projekt miniTrnava

V pondelok 17. júla 2017 otvorí svoje brány miniTrnava – mesto detí, aké nemá na Slovensku obdobu. Jeho občanmi budú výlučne deti vo veku od 8 do 15 rokov, ktoré v ňom budú pracovať, baviť sa, zveľaďovať ho a aj samy spravovať. Na tréningovej ploche Mestského zimného štadióna ich čaká množstvo stanovíšť ponúkajúcich rozličné povolania i bohaté možnosti zabaviť sa.

miniTrnava bude vítať malých občanov od pondelka 17. júla do piatku 4. augusta každý pracovný deň medzi 8. a 16. hodinou. Vstup do hry je zadarmo, netreba sa prihlasovať vopred. Stačí len prísť, na stanovišti Matrika požiadať o preukaz občana miniTrnavy a hra sa môže začať.

Banka, Radnica, Mestský úrad, miniTrnavská televízia, Kino, Záhradníctvo, Noviny, Stravovanie, Taxi a mnohé ďalšie – to je zoznam jednotlivých stanovíšť, ktoré budú navzájom spolupracovať a vytvárať fungujúce, živé mesto plné miniTrnavčanov.


Mapa miniTrnavy


Vstupné víza do miniTrnavy

Za prácu, ako aj za štúdium na Univerzite získajú malí občania odmenu v špeciálnej mene trnka (miniTRNavská KorunA). Zarobené peniaze môžu míňať podľa svojho uváženia na atrakciách, ktoré miniTrnava ponúka, i na kúpu občerstvenia či výrobkov z Kreatívnych a Remeselníckych dielní. Týmto spôsobom sa deti učia hospodáriť s financiami a prijímať zodpovednosť za vlastné rozhodnutia. miniTrnava je však v prvom rade hlavne zábava, možnosť príjemne stráviť tri prázdninové týždne a spoznať nových kamarátov.

V miniTrnave sa budú deti hrať samy, bez rodičov. Tí majú vstup na hernú plochu povolený len na obmedzený čas (na základe 30-minútového víza, ktoré získajú na Matrike). Rodičia či návštevníci však môžu dianie v meste detí sledovať z vyvýšenej Návštevníckej zóny počas celého dňa. Na každom stanovišti bude prítomný dospelý vedúci, ktorého úlohou je zabezpečiť plynulý a bezpečný chod hry.

Na to, aby si dieťa mohlo hru užiť, je podstatné, aby vedelo čítať, písať, počítať a pohybovať sa v miniTrnave samostatne bez pomoci druhých. Pohyb detí v hernom areáli nie je kontrolovaný a po vstupe dieťaťa do hry zaň organizátor nepreberá zodpovednosť, preto odporúčame rodičom dohodnúť si doma vopred pravidlá (napríklad čas odchodu z hry, miesto stretnutia a pod.).

Dôležité je taktiež vybaviť svoje dieťa fotokópiou preukazu poistenca a telefónnym číslom na jedného z rodičov. Deti pri vstupe dostanú náramky, na ktoré si číslo zapíšu, aby mohli organizátori v prípade potreby kontaktovať jeho rodinných príslušníkov. Prvá pomoc bude v priestore hry zabezpečená stálou službou Slovenského červeného kríža.

Organizátorom podujatia je Mesto Trnava, ktoré na projekte pracuje už vyše roka s cieľom poskytnúť deťom možnosť plnohodnotne, podnetne a v dobrej nálade prežiť časť leta, a zároveň pomôcť ich rodičom zabezpečiť svojim ratolestiam program počas prázdnin.

Veríme, že koncept hry na mesto deti nadchne a tri týždne v miniTrnave im prinesú veľa krásnych, nezabudnuteľných zážitkov.

(Tlačová správa mesta Trnava)


Plagát

Ulož ako PDF
Napísal 17. júla 2017 7:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.