reklama

miniTrnava sa po roku vracia, mesto detí bude ešte väčšie a pestrejšie

Mesto Trnava v lete 2017 predstavilo projekt, aký na Slovensku ešte nebol. Mesto detí s názvom miniTrnava prinieslo jedinečný koncept hry na mesto a stretlo sa s obrovským úspechom. Hoci malo mať podujatie pôvodne dvojročný cyklus, trnavská samospráva sa vďaka skvelej spätnej väzbe od detí i rodičov rozhodla zopakovať ho aj v tomto roku.

Druhý ročník miniTrnavy sa uskutoční od pondelka 9. do piatku 27. júla 2018 v priestoroch Mestského zimného štadiónu. Počas troch prázdninových týždňov bude mesto detí otvorené v pracovných dňoch od 8.00 do 15.30 hod.

Vstup je zadarmo, netreba sa prihlasovať vopred, jedinou podmienkou je vek od 8 do 15 rokov a to, aby dieťa vedelo čítať, písať, počítať a pohybovať sa v miniTrnave samostatne.

Ak sa chce do mesta detí prísť pozrieť rodič, musí na miniTrnavskej matrike požiadať o návštevnícke víza, nesmie však zasahovať do hry. V miniTrnave totiž o všetkom rozhodujú deti – volia si starostu, usporadúvajú mestské zhromaždenia a samy si vyberajú, ako tu strávia deň.

Ilustračné foto: Mesto Trnava / Matúš Koprda

Možnosti sú široké – v miniTrnave je radnica, banka, obchod, kino, remeselné a kreatívne dielne, zábavný park, kníhviazačstvo, šperkárstvo, záhradníctvo, univerzita, laboratórium a rôzne iné inštitúcie, kde sa dá zarobiť i minúť výplata v špeciálnej mene trnka (miniTRNavská KorunA).

„Tohtoročná miniTrnava bude ešte väčšia a pestrejšia. Vymýšľame nové veci, o ktorých si myslíme, že deti zaujmú. Chceme sa zamerať najmä na rozvoj manuálnych zručností, preto budú naši miniTrnavčania môcť pracovať s drevom, vyrábať predmety z hliny na ozajstnom hrnčiarskom kruhu, vyskúšať si šitie na šijacom stroji, tvoriť výrobky z druhotných surovín a venovať sa rôznym aktivitám, ku ktorým sa možno bežne nedostanú,“ hovorí koordinátorka projektu Katarína Haršányiová z odboru vzdelávania, športu a kultúry Mestského úradu v Trnave.

„Vlani privítala miniTrnava denne zhruba 250 detí. Za celé tri týždne projektu prešlo našou Matrikou viac než 3 500 návštevníkov, pričom väčšina z nich sa k nám opakovane vracala. Deti boli hrou fascinované a veľmi nás teší, že sme si získali aj sympatie a podporu rodičov, ktorí tento nápad skutočne ocenili. Mali sme dokonca aj rodiny, ktoré do Trnavy docestovali z opačných kútov Slovenska, len aby mohli zažiť mesto detí na vlastnej koži,“ dodáva.

Okrem lákavých noviniek nastala tento rok ešte jedna dôležitá zmena – z dôvodu novej právnej úpravy ochrany osobných údajov je potrebné, aby pri prvom vstupe do hry podpísal zákonný zástupca dieťaťa Súhlas so spracovaním osobných údajov, prípadne aby ho dieťa prinieslo podpísaný z domu.

Tlačivo je možné stiahnuť na webe projektu mini.trnava.sk, alebo vyzdvihnúť si ho na informáciách radnice na Hlavnej 1. Bez podpísaného Súhlasu nebude možné vpustiť dieťa do hry.

Po úvodných formalitách však už deťom nebude nič brániť v tom, aby si miniTrnavu opäť užívali plnými dúškami, spoznávali nových kamarátov, získavali nové vedomosti, zručnosti a nezabudnuteľné zážitky. Mať takmer na polovicu leta zabezpečený pestrý, zábavný a zmysluplný program je na nezaplatenie.

Aktuálne informácie z mesta detí budeme prinášať na adrese facebook.com/miniTrnava a na webovej stránke mini.trnava.sk.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 2. júla 2018 12:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.