reklama

Mesto detí – miniTrnava – sa po pandemickej pauze opäť vráti počas letných prázdnin

Mesto detí – projekt, ktorý sa začal v lete 2017 a má za sebou tri úspešné ročníky, sa po vynútenej prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu toto leto opäť vráti do Trnavy. Od 6. do 22. júla 2022 sa Mestský zimný štadión znova premení na minimesto, v ktorom deti nájdu všetko, čo treba na skvelú prázdninovú zábavu, informuje trnavská radnica v tlačovej správe.

miniTrnava bude opäť nielen o zábave, ale aj o spolupráci, učení sa zodpovednosti a samostatnosti, nových zážitkoch, poznatkoch a priateľstvách.

Projekt funguje ako bezplatný denný tábor v pracovných dňoch medzi 8. a 15. hodinou. Je určený deťom vo veku od 8 do 15 rokov.

Ilustračné foto: Mesto Trnava / Matúš Koprda

Ako pripomína Mesto Trnava, netreba sa prihlasovať vopred, stačí prísť a pridať sa k hre na mesto: zaregistrovať sa na miniTrnavskej Matrike, získať titul na Univerzite, zamestnať sa cez Úrad práce napríklad v Markete, Novinách, Záhradníctve či v kreatívnych alebo remeselných dielňach.

miniTrnavskí občania si potom svoju výplatu vyzdvihnú v Banke – vypláca sa v špeciálnej mene trnka (miniTRNavská KorunA) a priamo v minimeste sa za ňu dá kúpiť niečo na pamiatku či pod zub. Na čelo miniTrnavy si zvolia svojho ministarostu a minimestskú radu.

„Veľmi sa tešíme, že sa s našimi miniTrnavčanmi konečne uvidíme a môžeme im opäť zabezpečiť kvalitný a hodnotný prázdninový program. Na každý ročník miniTrnavy sme doteraz mali skvelé ohlasy a aj tento rok návštevníkov čaká množstvo pestrých aktivít a povolaní, ktoré si budú môcť vyskúšať. My dospeláci však vymýšľame len základný koncept hry – všetko ostatné je na deťoch. V minITrnave si môžu vytvoriť mesto podľa svojich predstáv a užiť si ho so všetkou slobodou a zároveň zodpovednosťou,“ uviedla koordinátorka projektu Katarína Haršányiová z odboru školstva, mládeže a športu Mestského úradu v Trnave.

O ďalších podrobnostiach štvrtého ročníka miniTrnavy – mesta detí bude samospráva včas informovať.

Ulož ako PDF
Napísal 20. apríla 2022 13:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.