reklama

Vo Vlčkovciach horela v noci výrobná hala, zápach cítili až v Trnave

V utorok 1. augusta bol krátko pred 21. hodinou ohlásený požiar výrobnej haly v areáli Farma Fresh vo Vlčkovciach.

Podľa informácií hovorkyne KR HaZZ v Trnave Júlie Kedrovej na mieste zasahovali do neskorých nočných hodín hasiči z Trnavy, Serede a členovia DHZO Križovany nad Dudváhom a Vlčkovce.

Použili šesť C prúdov a jeden vysokotlaký prúd.

“Z dôvodu rizika zrútenia strešnej konštrukcie bol z pracovného koša výškovej techniky jedným lafetovým prúdom ochladzovaný vonkajší plášť haly s technologickými zariadeniami. Prácu hasičom sťažovalo silné zadymenie. Priestory boli odvetrané pomocou pretlakového ventilátora. Ovzdušie bolo monitorované,” uviedla J. Kedrová.

Južný smer vetra odvial zápach spalín až do asi 7 km vzdialenej Trnavy.

Príčina vzniku požiaru a výška škody sú v štádiu zisťovania.

Podľa prvotných informácií zhorela vnútorná časť haly, strojovňa s dojacou technikou a škody boli predbežne odhadnuté vlastníkmi na viac ako 350 000 eur, informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

“Vyšetrovateľ vykonal včera obhliadku miesta zhoreniska a dnes budú na mieste zisťovať príčiny požiaru aj experti z kriminalisticko – expertízneho ústavu z Bratislavy. K zraneniu osôb ani k úhynu zvierat na farme nedošlo,” doplnila.

FOTO: DHZO Križovany

FOTO: HaZZ TrnavaUlož ako PDF
Napísal 2. augusta 2017 8:50. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vo Vlčkovciach horela v noci výrobná hala, zápach cítili až v Trnave”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.