reklama

Vrcholová slovenská atletika zavíta opäť do Trnavy. Na štadióne Slávie sa predstaví aj šprintér Ján Volko

V Trnave sa na konci augusta uskutoční 4. kolo Atletickej ligy, ktorá je najvyššou slovenskou súťažou družstiev mužov a žien v atletike.

Na Mestskom atletickom štadióne A. Hajmássyho v areáli Slávie sa 29. augusta (v utorok – štátny sviatok) očakáva účasť najlepších slovenských atlétov počas štvorhodinového programu so začiatkom o 15:00 hod.

„Nemali by chýbať slovenskí reprezentanti, ktorí nedávno pretekali na Majstrovstvách sveta v Londýne. Po vrchole sezóny by sa mali predstaviť v dobrej forme aj v Trnave. Medzi najväčšie lákadlá bude patriť Ján Volko, európsky majster a vicemajster v kategórií do 23 rokov z tohtoročných ME v poľskom Bydgoszcz a ďalší poprední reprezentanti,“ informoval Športový riaditeľ AK AŠK Slávia Trnava Marián Hammel.


Atletický štadión AŠK Slávia

Atléti sa predstavia v 15 disciplínach Atletickej ligy. Chýbať nebudú ani tradičné Trnavské memoriály – Memoriál Antona Hajmássyho (skok do diaľky mužov), Memoriál Mikuláša Čordáša (hod diskom žien), Štít mesta Trnava (beh na 1500 m žien), Memoriál Jána Butka (skok do diaľky žien) a Memoriál Radky Charfreitagovej (hod diskom žien).

Vložený bude aj beh na 100 m, ktorý bude s istotou lákadlom najmä pre divákov.

Organizátori nezabudli ani na mladé atletické talenty a pre žiacku kategóriu pripravili beh na 60 m v predprograme mítingu. Neskôr v hlavnom programe si najrýchlejší z predprogramu zapretekajú vo finále behu na 60 m.

Počas podujatia bude prebiehať aj tombola o zaujímavé ceny, do ktorej sa môžu zapojiť všetci pretekári aj diváci.

Viac informácií o mítingu nájdete v propozíciách podujatia, na stiahnutie TU.

Trnavskú atletiku môžete sledovať na FB profile AŠK Slávia.


Trnavská atlétka Michaela Pešková na najvyššom stupienku

Ilustračné foto: AŠK Slávia

Ulož ako PDF
Napísal 17. augusta 2017 0:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.