reklama

Do Trnavy príde slovenská atletická špička

Trnavská Slávia sa na dva dni stane dejiskom vrcholovej slovenskej atletiky. V rámci Majstrovstiev Slovenska mužov a žien v atletike bude v dňoch 7. a 8. júla 2018 hostiť takmer tri stovky športovcov, medzi nimi aj slovenských reprezentantov z olympijských hier, majstrovstiev Európy či sveta.

V sobotu a nedeľu vždy popoludní od 15. hodiny si môže aktívna športová verejnosť aj rekreační športovci vychutnať na atletickom štadióne Slávia súboje vo všetkých atletických disciplínach.

Divácky zaujímavé budú určite šprintérske disciplíny, v ktorých pobeží aj Ján Volko. Atlét má na konte viaceré úspechy, napríklad minulý rok na Halových majstrovstvách Európy v Belehrade získal striebornú medailu v behu na 60 metrov, keď dosiahol nový slovenský rekord časom 6,58 sekundy. Pred pár dňami vytvoril Volko na mítingu P-T-S vynikajúcim časom 10,13 nový slovenský rekord v behu na 100 metrov, v rozbehu šprintoval dokonca za 10,07, no s nedovolenou podporou vetra.

Publiku sa predvedú aj ďalší olympionici a reprezentanti Slovenska ako Marcel Lomnický (hod kladivom), Martina Hrašnová (hod kladivom), Jana Velďáková (skok do diaľky) a jej sestra Dana Velďáková (trojskok), Iveta Putalová (beh na 400 m) Alexandra Štuková (beh na 800m). Z domácich atlétov sa na štart postavia napríklad Michaela Pešková (400 m cez prekážky) a Kristína Haršányová (skok do výšky, trojskok).


Ilustračné foto: AŠK Slávia Trnava

Majstrovstvá Slovenska mužov a žien v atletike sa do Trnavy vracajú po štyroch rokoch, minulý rok ich hostila Banská Bystrica.

„Na hlavnom štadióne budú môcť ľudia sledovať okrem behov aj technické disciplíny skok do diaľky, výšky či o žrdi a hody diskom, oštepom a vrh guľou,“ hovorí za organizátorov pretekov športový riaditeľa Atletického klubu AŠK Trnava Marián Hammel. Podujatie podľa neho priláka najmä mladších atlétov, ktorí chcú vidieť svoje vzory priamo v akcii. „Určite prídu aj bývalí atléti, prípadne hobby bežci, ktorých zaujímajú vytrvalostné disciplíny. Na tribúne v publiku však radi uvidíme aj nešportovú verejnosť,“ pozýva Športový riaditeľ AK AŠK Slávia Trnava Marián Hammel.

Organizovaniu podobných súťaží v Trnave pomohli v posledných rokoch zmeny na atletickom štadióne. Najskôr to bolo vybudovanie novej hlavnej tribúny, naposledy zas obnovenie povrchu dráhy, ktorá je so svojou modrou farbou na Slovensku výnimočná.

Majstrovstvá Slovenska mužov a žien v atletike zastrešuje Slovenský atletický zväz, organizátorom je Atletický klub AŠK Trnava v spolupráci s Mestom Trnava.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 3. júla 2018 18:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.