reklama

Pozvánka: na atletický míting do Trnavy prídu aj slovenskí olympionici

Tradičných atletických pretekov Trnavské memoriály a 43. ročník Štítu mesta Trnava, ktoré sa uskutočnia v rámci najvyššej slovenskej súťaže mužov a žien Atletická liga, sa zúčastní aj viacero slovenských reprezentantov z OH v Rio de Janeiro.

Atletický míting sa uskutoční v pondelok 29. augusta 2016 na Mestskom atletickom štadióne A. Hajmássyho na Slávii.

Otvorenie je naplánované na 14.50 hod., krátko na to sa začne prvá disciplína hneď s dvoma olympionikmi – v chôdzi sa predstavia Dušan Majdán a Anton Kučmín.

Zároveň s chôdzou začne aj hod kladivom mužov – Memoriál Mikuláša Čordáša, v ktorom sa predstaví domáci reprezentant Libor Charfreitag a štart prisľúbil aj piaty kladivár z OH v Rio de Janeiro Marcel Lomnický.

peskova
Na domácej pôde sa predstaví aj úspešná Michala Pešková…
Charfreitag
…rovnako tak bývalý majster Európy Libor Charfreitag

Foto: archív AŠK Slávia Trnava

Už o 15.30 začína aj diaľka žien, ktorá je Memoriálom Jána Butka, štartovať budú dvojičky Danka a Janka Velďákové. Pokračovať budeme Memoriálom Radky Charfreitagovej, súťažou žien v hode kladivom, v ktorej sa predstaví ďalšia olympionička Martina Hrašnová.

Z domácich pretekárov pobeží hladkú aj prekážkovú štyristovku Michaela Pešková, 5. z tohtoročných juniorských majstrovstiev sveta.

Na ženskej dvestovke sa predstaví Sylvia Šalgovičová, členka slovenskej štafety na 4x400m, ktorá obsadila 10. miesto na tohtoročných Majstrovstvách Európy v Amsterdame.

Postupne dopĺňanú štartovú listinu môžete sledovať tu.

Atletickí priaznivci nájdu viac informácií v propozíciách podujatia.

Marián Hammel, AŠK Slávia Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 26. augusta 2016 13:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.