reklama

Tradičná trnavská prešovačka na radnici otvorí vinársku sezónu

Užite si posledný prázdninový víkend s rodinou v Trnave! Začína sa totiž vinárska sezóna, počas ktorej bude mať každý možnosť absolvovať atraktívne vínne tour alebo objaviť tajomný príbeh ružovej grófky. Tradičná Stredoveká prešovačka všetkým návštevníkom predstaví históriu vinárstva a vinohradníctva v Trnave a okolí. Milovníci dobrého vína budú mať tiež príležitosť zažiť jedinečnú degustáciu v tme v pivnici Západného krídla trnavskej radnice.

Stredoveká prešovačka tento rok začne v piatok 1. septembra o 15.00 h. na nádvorí trnavskej radnice. V rámci programu budú mladé dievčiny bosými nohami šliapať hrozno, mladíci ho budú prešovať a návštevníci dostanú možnosť zapojiť sa do týchto prác.

Všetci fanúšikovia vína a jeho histórie tak budú mať šancu vyskúšať si, ako sa kedysi prešovalo hrozno a zažiť neopísateľnú atmosféru, ktorá k tejto udalosti patrila.

Ilustračné foto: Trnava Tourism

„Piaty ročník Stredovekej prešovačky je symbolickým otvorením vinárskej sezóny, sobotných vínnych tour a piatkových výletov za Tajomstvom ružovej grófky do medovinárstva, ktoré organizujeme pre návštevníkov regiónu TIRNAVIA. Priamo na nádvorí trnavskej radnice sa pred vašimi očami odohrá dobová Stredoveká prešovačka s veselicou. Prostredníctvom hraných scénok sa na chvíľu prenesiete do minulosti a dozviete sa čo-to z histórie vinárstva a vinohradníctva v Trnave a jej okolí, ako aj zo života samotných vinárov či trnavského perega. Pripravené sú tiež súťaže pre malých aj veľkých v duchu vinárskej tematiky, pestrá ponuka svetových vín alebo najlepšia medovina na svete,“ hovorí Michaela Potočárová, riaditeľka OOCR Trnava Tourism.

Na podujatí tohto druhu nesmie chýbať ani dobré jedlo, o ktoré sa postarajú Partizáni a tradičný Podplamenník. Okrem skvelých vín z vinárstiev MAGULA rodinné vinárstvo, TERRA PARNA, Purus Modra a Lukáš Krasňanský si návštevníci budú môcť vychutnať aj nápoje namiešané barmanmi zo Synagóga Café.

Svoje lahôdky prinesie aj medovinárstvo Apimed. Deti sa určite potešia sladkým malinovkám zo zásob Herbert Sirupy, ako aj bábkovému divadielku o 18.30 h.

Netradičným zážitkom bude určite ochutnávka vín, ktorá sa odohrá v úplnej tme. Iba tí, ktorí nastražia všetky zmysly, dokážu naplno vychutnať nekonečne čarovný a pestrý svet chutí a vôní. Počet lístkov na degustáciu o 18.30 h. je obmedzený, preto neváhajte a rezervujte si svoje miesto čo najskôr.

Cena jedného lístka je 10 eur. Mesto Trnava tiež v rámci otvorenia vinárskej sezóny a Potuliek Malým Rímom pripravilo prehliadku venovanú tradícii trnavského vinohradníctva a vinárstva, ktorá začína o 16.30 h.

Ilustračné foto: Trnava Tourism

Tohtoročnou novinkou bude FOTO kútik, kde si budú môcť záujemcovia spraviť vtipné pamätné fotografie. Preto neváhajte a užite si posledný prázdninový víkend na jedinečnom podujatí svojho druhu, ktoré pripravila oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism v spolupráci s Agentúrou Hector.

(TS)

Miesto, dátum a čas konania: Nádvorie trnavskej radnice

Dátum a čas konania: 1. september 2017, od 15.00 do 22.00

Vstupné: Dospelý 2 eurá, Senior / Dieťa od 6 do 18 rokov / ZŤP 1 euro

Program: http://bit.ly/StredovekaPresovackaProgram

Ulož ako PDF
Napísal 24. augusta 2017 23:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.