reklama

Iniciatíva Zabudnuté Slovensko pozýva do Art klubu na diskusiu o extrémizme spojenú s koncertom Dana Heribana

Ďalší z koncertov a diskusií s názvom „Otvorene o extrémizme“ bude vo štvrtok 5. októbra 2017 od 20:00 v klube ArtKlub na Hlavnej 17 v Trnave.

Občianska iniciatíva Zabudnuté Slovensko sa v krátkom čase po podujatí Hlohovci predstaví už druhýkrát aj v západnom regióne Slovenska.

Prečo je to tak? Pretože vieme, že aj v týchto krásnych miestach Slovenska bujnie extrémizmus a vzájomná nevraživosť a nenávisť poháňaná istými skupinami ľudí alebo jednotlivcami.

Ale hlavne vieme, že sú ľudia v Trnave, Hlohovci či aj inde na západnom Slovensku, ktorým to nie je jedno a chcú to zmeniť a občiansky sa proti tomu postaviť. Aj preto sme prijali spoluprácu s ArtKlub-om Trnava.

Ako hostia sa predstavia: prof. Pavel Traubner, muž, ktorý prežil holokaust, ďalej to bude profesor katedry politológie FiF UK Jozef Bátora a Viera Žúborová, politologička a politická komentátorka a miestna aktivistka, ktorá spolupracuje so strednými školami na témach extrémizmu.

Celú diskusiu bude viesť a moderovať novinár a fotograf Andrej Bán.

Hudobne bude podujatím sprevádzať rodák z Trnavy Dano Heriban – herec a hudobník, 3-násobný držiteľ ocenenia Dosky a 1x OTO, ktorý sa aj zapojí do diskusie.

Vstup na podujatie pre verejnosť je voľný a verejnosť bude mať možnosť zapojiť sa do diskusie.

Hlavnými zástupcami iniciatívy a organizátormi sú novinár Andrej Bán a občiansky aktivista Michal Karako.

Obsahovou stránkou je diskusia s verejne známymi osobnosťami na témy slobody, extrémizmu, xenofóbie, ale aj novodobej histórie Slovenska 20. storočia so zameraním na totalitné režimy, ktoré výrazne formovali a zasahovali do verejného aj súkromného života.

Koncerty a diskusie sú zároveň vyjadrením spolupatričnosti jednotlivým regiónom Slovenska a akousi symbolickou podporou v tom, aby na nich „zodpovední“ ľudia mysleli a riešili konkrétne problémy v nich dlhodobo a adresne.

Bližšie informácie je možné získať aj na týchto stránkach www.zabudnuteslovensko.sk.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 2. októbra 2017 10:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.