reklama

Potulky Malým Rímom pokračujú. V októbri zavedú účastníkov aj do podzemia

Čas letných výletov je za nami, ale naše Potulky Malým Rímom sa ešte nekončia. Aj v októbri pripravila mestská samospráva pre tulákov, ktorých lákajú cesty časom do histórie nášho mesta, tri zaujímavé destinácie.

Prvá z nich v nedeľu 8. októbra o 15.30 na nádvorí radnice bude trošku netradičná, lebo povedie do celkom nedávnej minulosti Mestskej televízie Trnava, ktorá si v týchto dňoch pripomína dvadsiate výročie svojho vzniku. O jej začiatkoch aj súčasnosti budú hovoriť prvý riaditeľ Michal Dzurjanin a súčasná riaditeľka MTT Dália Šaškovičová.

Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť aj do „televíznej kuchyne“ pod pokrievku hrncov, v ktorých sa varia ich obľúbené relácie a vyskúšať si prácu pred či za kamerou. Aby spomienka na tieto chvíle vydržala čo najdlhšie, každý dostane na pamiatku fotografiu priamo z „akcie“.


Karner (kostnica) pri Bazilike sv. Mikuláša

Téma druhej októbrovej potulky s názvom Skamenené spomienky, ktorá sa začne v nedeľu 15. októbra o 15.30 h na cintoríne na Ulici T. Vansovej, je príslovečne „dušičková“. Spoločne s Emíliou Izakovičovou budeme čítať symbolické posolstvá pomníkov a pri náhrobných kameňoch spomínať na osobnosti, ktoré zanechali trvalú stopu v histórii nášho mesta.

Tretia potulka pozýva záujemcov do tajomného trnavského podzemia, ktoré je už dlhé desaťročia tradičným zdrojom „zaručene pravdivých“ vzrušujúcich historiek a mýtov.

Aká je pravda? Ešte zaujímavejšia ako mýty, lebo odhaľuje časť najstaršej histórie nášho mesta a spája nás s ľuďmi, ktorí tu žili pred stáročiami.

Viac prezradí Emília Izakovičová všetkým záujemcom, ktorí prídu v nedeľu 22. októbra o 13. alebo o 15. hodine na stretnutie pred Bazilikou sv. Mikuláša.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 6. októbra 2017 10:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.