reklama

Potulky Malým Rímom pokračujú. V októbri zavedú účastníkov aj do podzemia

Čas letných výletov je za nami, ale naše Potulky Malým Rímom sa ešte nekončia. Aj v októbri pripravila mestská samospráva pre tulákov, ktorých lákajú cesty časom do histórie nášho mesta, tri zaujímavé destinácie.

Prvá z nich v nedeľu 8. októbra o 15.30 na nádvorí radnice bude trošku netradičná, lebo povedie do celkom nedávnej minulosti Mestskej televízie Trnava, ktorá si v týchto dňoch pripomína dvadsiate výročie svojho vzniku. O jej začiatkoch aj súčasnosti budú hovoriť prvý riaditeľ Michal Dzurjanin a súčasná riaditeľka MTT Dália Šaškovičová.

Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť aj do „televíznej kuchyne“ pod pokrievku hrncov, v ktorých sa varia ich obľúbené relácie a vyskúšať si prácu pred či za kamerou. Aby spomienka na tieto chvíle vydržala čo najdlhšie, každý dostane na pamiatku fotografiu priamo z „akcie“.


Karner (kostnica) pri Bazilike sv. Mikuláša

Téma druhej októbrovej potulky s názvom Skamenené spomienky, ktorá sa začne v nedeľu 15. októbra o 15.30 h na cintoríne na Ulici T. Vansovej, je príslovečne „dušičková“. Spoločne s Emíliou Izakovičovou budeme čítať symbolické posolstvá pomníkov a pri náhrobných kameňoch spomínať na osobnosti, ktoré zanechali trvalú stopu v histórii nášho mesta.

Tretia potulka pozýva záujemcov do tajomného trnavského podzemia, ktoré je už dlhé desaťročia tradičným zdrojom „zaručene pravdivých“ vzrušujúcich historiek a mýtov.

Aká je pravda? Ešte zaujímavejšia ako mýty, lebo odhaľuje časť najstaršej histórie nášho mesta a spája nás s ľuďmi, ktorí tu žili pred stáročiami.

Viac prezradí Emília Izakovičová všetkým záujemcom, ktorí prídu v nedeľu 22. októbra o 13. alebo o 15. hodine na stretnutie pred Bazilikou sv. Mikuláša.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 6. októbra 2017 10:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.