reklama

Združenie SK8 opäť rozbieha činnosť, župani sa na stretnutí v Trnave dohodli na ďalšom postupe

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) sa stal po prvý krát v tomto volebnom období hostiteľom Združenia SK8. Pozvanie prijali šiesti župani samosprávnych krajov – Juraj Droba (BSK), Milan Belica (NSK), Jaroslav Baška (TSK), Ján Lunter (BBSK), Rastislav Trnka (KSK), domáci Jozef Viskupič a županka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová. Prešovský samosprávny kraj zastupoval vicežupan kraja Jozef Lukáč.

Zástupcovia krajov sa venovali najmä obnove Združenia SK8. Činnosť združenia už dlhšiu dobu na konci minulého obdobia fungovala iba formálne.

Chýbala schopnosť flexibilne reagovať a viesť s vládou odbornú diskusiu vo vecnej rovine a iniciatívne prichádzať s návrhmi na zmeny. Nejestvoval ani sekretariát SK8, pretože nebola zhoda a ochota samosprávnych krajov podieľať sa na financovaní činnosti takéhoto útvaru.

FOTO: TTSK / Ivan Krajčovič

Zástupcovia krajov zvolili nového predsedu Združenia SK8, ktorým sa stal župan TTSK Jozef Viskupič a dvoch podpredsedov, ktorými sa stali župan Banskobystrického kraja Ján Lunter a župan Prešovského kraja Milan Majerský.

Ich mandáty budú trvať dva a pol roka, kedy urobia odpočet svojej činnosti. Otvorili témy možnej legislatívy pre toto združenie a možnosti aktívneho vstupovania členov združenia do legislatívneho konania na celoštátnej úrovni.

Župani hovorili o zriadení sekretariátu SK8. Sekretariát by mal za úlohu prichádzať s témami medziregionálnej spolupráce, témami pre fóra obcí a miest, štátu a Európskej únie. Sekretariát nebude fungovať iba formálne, ale budú na ňom pracovať odborne zdatní ľudia, ktorí budú aktívne vstupovať do jednotlivých činností a projektov medzi župami.

Predsedovia samosprávnych krajov preberali aj tému zriadenia analytických jednotiek, z národnej úrovne známych ako Hodnota za peniaze, ktorú chcú uzatvoriť v horizonte pol roka.

Zástupcovia krajov nominovali zástupcov Združenia SK 8 do Slovenskej delegácie vo Výbore regiónov, do Slovenskej delegácie v Kongrese miestnych a regionálnych samospráv, nominovali zástupcu do odborno-legislatívnej pracovnej skupiny, utvorenej na Ministerstve dopravy a výstavby SR., zástupcu za člena Rady vlády SR pre práva seniorov a prispôsobovanie verejných politík procesu starnutia populácie a schválili dvoch zástupcov za členov Monitorovacieho výboru operačného programu Efektívna verejná správa.

Účastníci stretnutia navrhli aj spoločný postup v oblasti stredného školstva, pretože je snaha odobrať krajov kompetencie v tejto sfére. Rokovať o tejto téme chcú župani nielen s ministrom školstva, ale aj s premiérom SR Robertom Ficom.

Hovorili aj o vysporiadaní pozemkov pod cestami II. a III. Triedy a témou bolo aj poškodzovanie ciest ťažkými nákladnými automobilmi. Najbližšie stretnutie županov bude v Košiciach.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 3. marca 2018 18:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

22 komentárov pre “Združenie SK8 opäť rozbieha činnosť, župani sa na stretnutí v Trnave dohodli na ďalšom postupe”

 1. 1
  mala vlada says:

  Mala vladna 8micka sa narodila a caka na moznost ist hore.

  • 1.1
   Bezdomovec says:

   Ja by som navrhol rokovania stretnutia uskutočniť v Arche. Jurinová by mohla pozvať Trnavského rodáka arcibiskupa Zvolenského nech ich predtým vysvätí a všetko bude zabudnuté a odpustené. Prajem hlboký duševný zážitok. Jofo nech si dá motílik, aby vzorne reprezentoval.

 2. 2
  ˇˇˇˇ says:

  Takze sekretariat im treba. Este aj nejakeho veduceho, hovorcu, sekretarku, sofera, upratovacku, exorcistu … aby sa spravni ritolizaci mali kde zamestnat. Darmozracov, co nevytvaraju ziadne hodnoty, len minaju, nie je nikdy dost.

  • 2.1
   ABC says:

   To nie je to čo by chceli zrovna počuť ale Jofo ako správy DON keď si pozrel vystúpenie VODCU v parlamente na yutube voči novinárovi Danovi horko zaplakal. Tak dobre to bolo rozbehnuté 7 melónikov za voľby a teraz toto. Ešte 3 melóniky a mohli sme sa porovnávať, čo len teraz bude, budeme musieť začať makať ako normálni mukli,to sme nikdy nerobili, ako z toho von.

   • 2.1.1
    Ovca says:

    Daňo je novinár? To mi je novinka…

    • 2.1.1.1
     Bezdomovec says:

     Po porade v rodine sa dohodli, že už nebudú plakať keď im niekto zoberie a zje kožku z kuracieho stehienka, ale budú konať nekompromisne v rámci zákonov rodiny. Bratranci sú politici ?

 3. 3
  čučo 2 says:

  Už môžete len kopkať a hryzkať
  Vražda je Vražda
  Zlodej je Zlodej
  Mafia je Mafia

  už ste skončili pá pá

 4. 4
  Ronaldo says:

  Ronaldo si so záujmom pozrel super ligu.
  Najzaujímavejší moment bol, či bude mínus – 5 alebo – 8°C. Balkánci a Avari sú na zimu zvyknutý, išlo o to aby Afričania neprechladli.
  Ronaldo bol prekvapený novou futbalovou taktikou, keď hráči odkopávajú loptu tam kde sú práve otočení, najlepšie ďaleko, vysoko a do autu. Bude to musieť aplikovať v Reale. Dôležité je aby si hráči za žiadnych okolnosti neprihrali, nevystrelili na bránu a čo najviac faulovali. Túto taktiku naučili hráčov balkánsky šašo čo sa váľal na kolenách a bratranec Vadalu.
  Na záver sa pastieri kôz z Balkánu a Afriky, pobili aby bolo aspoň nejaké vzrúšo.
  Dúfajme, že tento odpad nebude robiť hanbu v Európskych ligách

 5. 5
  odpor says:

  Pochod 2 – piatok 9.3.
  Zabava graduje graduje

  https://dennikn.sk/1050241/organizatori-velkeho-pochodu-za-jana-kuciaka-zvolali-novu-demonstraciu/?ref=mpm

  Keby mal niekto problém s tým, prečo sa pochoduje – preto aby odpochodovali tí čo tam lapia …

 6. 6
  obcan says:

  Strc si cely ten pochod dpc a neotravuj tu!
  Zapredanci za judasov gros.

  • 6.1
   Bezdomovec says:

   Všetky snahy niečo zmeniť a všetci vieme že je treba zmena, nikto nemyslí úprimne. Jedine zmena volebného zákona je úprimná snaha o zmenu . S tým však nikto neprichádza, lebo by došli o svoje teplé miestečká. Takže namiesto jedného volebného obvodu,79 volebných obvodov, koľko je okresov na Slovensku. To je cesta von z bludiska, cesta v boji proti korupcii, proti vraždeniu nevinných ľudí, nielen novinári sú ľudia.

  • 6.2
   odpor says:

   Znervózňuje ťa to že ? Plné gate.
   Daj ešte vulgarizmus nech vieme kto si.

 7. 7
  Kavicka says:

  Tak si dali kaavicku……….a to bolo asi tak vsetko.
  Pardon, este selficko na siete :)

 8. 8
  Hans says:

  To čo tu predvádza Smer-sociálna demokracia je na zaplakanie. Aj Mečiar, či Dzurinda sú malí páni. Tak ako kradnú títo zlodeji a ožebračujú vlastní národ sa len tak nevidí. Veď žebrote dáme zadarmo vlaky,k tomu ešte nejaké peniaze ako sociálny balík a zobereme im dvakrát až trikrát toľko. Pritom ideš s dieťaťom k lekárovi a v lekárni zaplatíš za lieky aj 30 eur.Nečudujme sa že sú chránení oligarchovia ako Brhel,Poor,Bodor,Kočner či Baštrnák ktorý doslova okradol verejne občanov, firmy a štát to nakoniec musel za neho doplácať. A Baštrnák v tom pokračuje ďalej. Preto milujme Smer a jeho poskokov ako Zmajkovicovu, Hambaleka a všetci sa budú smiať ľuďom do tváre na Spartaku vo VIPke!!!!

  • 8.1
   Blabla says:

   Porko uz presedlava na iny politicky vehikel. Ked nefungue bordel treba vymenit dievky nie postele

  • 8.2
   volič says:

   Každý kompetentný informovaný čestný a príčetný občan volič je presvedčený, že táto republika zúfalo potrebuje očistu od mafiánskych štruktúr, zdiskreditovaných partají, bezcharakterných a neschopných štátnych úradníkov a pracovníkov v silových zložkách prepojených na kriminálne závadné osoby, nakontaktovaných na všetkého schopných kvázi podnikateľov zo Slovenska nacicaných na štátny rozpočet, dotácie a eurofondy.
   Je absolútne nevyhnutné si túto krajinu vziať späť, lebo nám ju uniesla postboľševická čvarga, ktorá si z nej urobila eseročku na pranie špinavých peňazí,
   DOSŤ BOLO MAFIE !

   • 8.2.1
    BMW says:

    Čo si chceš vziať späť, veď všetko je už rozpredane a rozkradnute. Ani jedna politická strana za celú existenciu Slovenska neurobila pre obyčajného človeka nič. Pokiaľ sa neobjaví nová politická strana bez akýchkoľvek politických prisaviek z doterajších strán, tak to nikam nevedie.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.