reklama

Predsedovia samosprávnych krajov po rokovaní v Trnave: zvyšovanie platov lekárov je v rozpore so zákonom

Vo štvrtok 8. decembra sa stretli v Trnave zástupcovia združenia samosprávnych krajov SK8, aby rokovali o aktuálnej kríze v slovenskom zdravotníctve.

Z prijatého komuniké vyplýva, že predsedovia samosprávnych krajov nesúhlasia s návrhom ministra Uhliarika o zvýšení miezd lekárom.

Predsedovia samosprávnych krajov sa oboznámili s listom ministra zdravotníctva Ivana Uhliarika z 3. decembra 2011, ktorý bol zaslaný e-mailom o 14:40 hodine. Konštatujú, že tento návrh ministra je v rozpore s právnymi normami Slovenskej republiky, pričom navrhované navýšenie platov nie je zmluvne zabezpečené formou úhrad zdravotných poisťovní. Odporúčanie, poslané v sobotu 3. decembra na adresy úradov samosprávnych krajov s odporúčaním, respektíve žiadosťou realizovať ho 3.12.2011, je nezmyselné a nerealizovateľné,“ vyhlásili zástupcovia SK8.


Šéf TTSK Tibor Mikuš počas rokovania SK8

Predsedovia samosprávnych krajov budú na list ministra zdravotníctva Ivana Uhliarika reagovať individuálne.

Požadujú tiež, aby samosprávne kraje, resp. združenia samosprávnych krajov sa stali riadiacimi orgánmi príslušných operačných programov v programovom období 2014 – 2020.

Ulož ako PDF
Napísal 9. decembra 2011 1:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.