reklama

Zástupcovia samosprávnych krajov prvýkrát rokovali s novým predsedom vlády Ľudovítom Ódorom

V piatok 26. mája 2023 sa v priestoroch Úradu vlády Slovenskej republiky uskutočnilo pracovné stretnutie premiéra Ľudovíta Ódora a predstaviteľov samosprávnych krajov. Županka a župani prijali pozvanie nového predsedu vlády s cieľom nadviazať spoluprácu.

Zástupcovia žúp na spoločnom rokovaní novému premiérovi predstavili problematiku otvoreného financovania samospráv, a to z dôvodu že vláda a parlament SR prijímali jednostranné opatrenia bez akejkoľvek konzultácie. Tieto opatrenia vo výraznej miere zasahovali do rozpočtov samospráv avšak neboli kompenzované.

„Novému pánovi premiérovi sme deklarovali záujem žúp o spoluprácu s vládou odborníkov. Politika sa predsa formuje aj na úrovni regionálnej samosprávy, a preto je dôležité, aby dochádzalo k chápaniu potrieb regionálnych aktérov a ich zohľadňovaniu pri nastavovaní efektívnych politík na celonárodnej úrovni,“ povedal predseda SK 8 a trnavský župan Jozef Viskupič.

Okrem iného diskutovali aj o problematike odpustenia covidových pôžičiek, presune nevyčerpaných eurofondových zdrojov z dobiehajúceho programového obdobia či komplexnej reforme verejnej správy. Na záver stretnutia sa obidve strany dohodli, že SK 8 v blízkej dobe pripraví memorandum o spolupráci s novou vládou.


Rokovanie županov s členmi vlády

FOTO: SK8

Ulož ako PDF
Napísal 27. mája 2023 8:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.