reklama

Združenie samosprávnych krajov SK 8: Jozef Viskupič pokračuje na čele najmenej do roku 2022

Predsedom SK 8, združenia samosprávnych krajov, ostáva trnavský župan Jozef Viskupič. Rozhodli o tom predsedníčka a predsedovia krajov všetkých ôsmich slovenských krajov. Zároveň boli vo funkcii podpredsedov združenia potvrdení aj prešovský župan Milan Majerský a banskobystrický župan Ján Lunter.

Ďalšia voľba vedenia by sa mala konať po župných voľbách v roku 2022.


Jozef Viskupič

„Z pohľadu samosprávnych krajov máme za sebou úspešné obdobie. Teší ma, že SK 8 zaujalo vo verejnom priestore dôležité postavenie. Stali sme sa rešpektovaným a relevantným partnerom pre vládu aj parlament. Združenie má fungujúce pracovné sekcie, aj vďaka ktorým sme dobre pripravení čeliť výzvam v podobe dokončenia reformy verejnej správy. Špeciálne v neľahkom období pandémie ochorenia Covid-19 sme preukázali svoju životaschopnosť a opodstatnenosť. Preto presadzujeme lepšie ukotvenie regionálnej samosprávy. De facto si pýtame viac práce a lepší spôsob financovania kompetencií,“ povedal po zvolení Jozef Viskupič a poďakoval za obnovenie prejavenej dôvery.

Trnavského župana zvolili predsedom združenia 2. marca 2018 na obdobie 2,5 roka.

Na rokovaní županov v Trnave sa šéfovia samosprávnych krajov dohodli aj na reštarte a posilnení činnosti SK 8 s ambíciou stať sa silnou organizáciou, aby mohla reálne zastupovať občanov a byť partnerom pre vládu či inštitúcie Európskej únie.

Ulož ako PDF
Napísal 4. decembra 2020 7:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.