reklama

Hosťom marcovej Knižnej revue bude Viktor Suchý

Séria rozhovorov o kvalitnej literatúre a knižných inšpiráciách sa bude po prvýkrát konať v priestoroch kultúrneho centra Malý Berlín, ktoré sídli na Štefánikovej 4. Obľúbený formát Knižnej revue sa uskutoční v pondelok 12. marca o 19. hodine.

Kníhkupec Pero Le Kvet pravidelne prináša rozhovory o súčasnej literatúre so zaujímavým hosťom. V marci predstaví knihovníka a autora minimalistických básní Viktora Suchého, ktorého ste mali možnosť stretnúť na festivale spisovateľov Ypsalon na jeseň minulého roku.

Viktor Suchý pôsobil ako učiteľ slovenčiny, kníhkupec a redaktor časopisov Slova a Kultúrneho života. V súčasnosti pracuje ako editor a knihovník v Kabinete pomalosti – knižnice kreatívneho a kultúrneho centra Novej Cvernovky.


Plagát

Minulý rok debutoval zbierkou Básne o počasí.

Dielo obsahuje 33 krátkych trojverší žánrovo blízkych aforizmu alebo japonským haiku. Autorov nezameniteľný štýl si aj vďaka svojej výstižnosti a vtipu získal veľkú obľubu širokej verejnosti. Okrem autorovej prvotiny bude počas večera reč aj o obľúbených knihách slovenskej a svetovej literatúry či zaujímavých novinkách na knižnom trhu.

Podujatie je pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o literárne dianie a kvalitnú slovenskú literatúru. Vstupné na podujatie je symbolické 1 €.

Viac informácií o programe kultúrneho centra Malý Berlín nájdete na webovej stránke www.malyberlin.sk alebo na sociálnej sieti Facebook (www.facebook.com/MalyBerlin/).

Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava. Organizátori ďakujú mediálnym partnerom: Trnava-live.sk, TrnavskyHlas.sk, MY Trnavské noviny a Trnavské Rádio.

Ulož ako PDF
Napísal 7. marca 2018 7:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.