reklama

Aňa Ostrihoňová hosťom novembrovej Knižnej revue

Každý mesiac spisovateľ Pero Le Kvet zostavuje výber toho najzaujímavejšieho, čo dorazilo na pulty našich kníhkupectiev. O dobrých knihách sa rozpráva s hosťami a samozrejme s vami. Tentoraz nás svojou návštevou poctí Aňa Ostrihoňová.

Perova budúca hosťka patrí medzi tie osobnosti, ktoré bez zaváhania môžeme označiť ako „kapacity“. Dôkazom toho je, že študovala anglistiku a amerikanistiku, francúzsku filológiu a žurnalistiku na Univerzite Karlovej v Prahe a Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, kde získala aj doktorát z translatológie. Ako prekladateľka pracovala pre Európsku komisiu a Európsky parlament.

ana-ostrihonova
Aňa Ostrihoňová

Po návrate na Slovensko založila vydavateľstvo INAQUE.sk, ktoré na trhu existuje už 8 rokov. Okrem prekladania z francúzštiny, angličtiny a nemčiny publikuje aj eseje a recenzie pre rôzne periodiká.

Všetkých nadšencov dobrej literatúry a kultúry pozývame na najbližšiu Knižnú revue.

Uskutoční sa v stredu 2. novembra so začiatkom o 19:00 v dočasnom kultúrnom priestore Berliner na Pekárskej 40. Vstupné je 1 euro.

Podujatie nájdete aj na Facebooku:
www.facebook.com/events/165145750609687

Ulož ako PDF
Napísal 26. októbra 2016 8:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.