reklama

Hosťom Knižnej revue bude publicista a novinár Pavol Tomašovič

V Knižnej revue zostavuje Pero Le Kvet pravidelne výber toho najzaujímavejšieho, čo dorazilo na pulty našich kníhkupectiev. O dobrých knihách sa rozpráva v priestoroch DKP Berliner s pozvanými hosťami. Knižnú revue tentoraz svojou návštevou poctí Pavol Tomašovič.

Pavol Tomašovič (1964) je publicista, novinár, člen Spolku slovenských spisovateľov a Slovenského syndikátu novinárov. Pracuje v samospráve, popritom píše a autorsky tvorí. Debutoval románom Nič v krajine nikoho (2007), za ktorý získal ocenenie Debut roka v Knižnej revue.


Pavol Tomašovič

Ďalej vydal zbierky poviedok Bezčasie (2010), Presahy (2013) a literárne eseje Mosty ponad čas (2016). Okrem toho publikuje úvahy na aktuálne spoločenské, kultúrne i politické témy vo viacerých slovenských periodikách.

Publikovaných má viac ako 200 autorských či odborných príspevkov (Domino fórum, Fórum, Listy, Slovenské pohľady, Literárny týždenník, Sme a ďalšie). Podieľal sa na tvorbe viacerých kníh a publikácií (Knihy Michala Želiara Lošonského, Dejiny Trnavy I).

Je predsedom Klubu priateľov Trnavy, predsedom trnavskej odbočky Spolku slovenských spisovateľov, pričom zorganizoval desiatky kultúrnych podujatí, literárnych stretnutí a prezentácií literatúry (Na západnom krídle múzy, Adventný večer, Trnavská poetika, Včera, dnes a…)

Pozvánka
25.01.2017 19:00,
Berliner DKP, Pekárska ulica 40 Trnava
Knižná revue s Pavlom Tomašovičom
Vstupné: 1 euro

Ulož ako PDF
Napísal 19. januára 2017 12:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.