reklama

Interview Day 2018 – pracovné pohovory o budúcom zamestnaní pre stredoškolákov v Trnave

Rok čo rok riešia končiaci stredoškoláci dilemu, čo budú robiť po ukončení štúdia. Kým časť z nich sa rozhodne pokračovať v ďalšom štúdiu napríklad na vysokej škole, ostatní sa chcú zamestnať, ale nevedia kde a ako. Práve pre nich je určený Interview Day, ktorý sa bude konať v 26. marca 2018v Trnave.

“Prvýkrát sme Interview Day zorganizovali v Trnave pred približne rokom a mali sme výborné spätné väzby od študentov, firiem i škôl. Firmy oceňovali, že mohli študentom predstaviť svoje pracovné pozície a už priamo na podujatí si našli nových zamestnancov,“ vysvetľuje Miro Koleník z Národného kariérneho centra.

Interview Day je určený špeciálne pre stredoškolákov – technikov, ktorí sa po škole rozhodli nájsť si zamestnanie, prípadne pre tých, ktorí si nie sú stopercentne istí, že vysoká škola je správnou voľbou.

Celkovo sa na podujatí predstaví viac ako 20 firiem, ktoré pôsobia buď v jednotlivých regiónoch a lebo majú celoslovenskú pôsobnosť.

Ilustračné foto: Národné kariérne centrum

„Rozdiel je v spôsobe komunikácie firiem so študentmi. Dôraz sa nekladie na stánky a prezentácie ako na jobfairoch, ale na zoznámenie sa so spoločnosťou prostredníctvom pracovného pohovoru s personalistom. Personalisti sa so študentmi rozprávajú o pracovných príležitostiach, benefitoch a poskytujú celkový obraz o firme. Za jeden deň sa na podujatí vystrieda asi 300 stredoškolákov z technických odborov,“ dodáva Miro Koleník.

Prečo sa zúčastniť?

Na Interview Day je prínosom pre študentov aj variabilita ponúkaných pracovných príležitostí.

Ponuky si nájdu aj študenti so špecializovanými odbormi, prípadne jazykovo zdatní záujemcovia.

„Študenti sa tak môžu dozvedieť o veľkom počte ponúk rôznych spoločností,“ hovorí Igor Holéczy z Národného kariérneho centra, ktoré pre študentov stredných škôl usporadúva pravidelné podujatia JobSpoTT a Kam po strednej.

Prostredníctvom týchto podujatí sa snažia pomôcť mladým stredoškolákom s nájdením čo najlepšieho zamestnania, do ktorého môžu nastúpiť hneď po strednej škole.

„Interview Day slúži na získanie dostatočného množstva informácií o zamestnávateľoch, ktoré študenti potrebujú na správne rozhodnutie o svojom budúcom povolaní. Takisto sa pre nich otvára možnosť uzavrieť pracovnú zmluvu priamo na podujatí, prípadne sa so zamestnávateľom dohodnúť na konkrétnej pracovnej ponuke po ukončení štúdia,“ uzatvára Igor Holéczy.

Organizátorom podujatia je Národné kariérne centrum.

Spoločnosti, ktoré majú záujem o účasť na podujatí, môžu kontaktovať organizátorov na emailovej adrese: info@nakac.sk.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 20. marca 2018 7:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.