reklama

Máte fotografie udalostí augustových dní roku 1968 v trnavských uliciach? Pomôžte múzeu s prípravou výstavy

Dňa 21. augusta 2018 si v Západoslovenskom múzeu v Trnave pripomenú päťdesiate výročie vpádu vojsk Varšavskej zmluvy do bývalého Československa dokumentárnou výstavou.

Mnohí z obyvateľov mesta si ešte pamätajú, ako sa zobudili do teplého prázdninového rána plného zmätku a strachu, keď ulicami Trnavy prechádzali burácajúce tanky.

„Veríme, že sa medzi obyvateľmi Trnavy a blízkeho okolia našlo zopár odvážlivcov, ktorí v snahe zdokumentovať situáciu, vyhotovili fotografie. Tieto fotografie zachytávajúce augustové udalosti by nám veľmi pomohli pri tvorbe výstavy,“ hovorí jej autorka, historička Lucia Duchoňová.

FOTO: Západoslovenské múzeum

Fotografie môžu ich autori alebo majitelia priniesť priamo do múzea.

Materiál so súhlasom vlastníka oskenujú a originál vrátia.

Pri každej použitej fotografii bude uvedené meno majiteľa či autora fotografie. Skeny svojich materiálov môže verejnosť zaslať aj e-mailom na adresu: duchonova.lucia@zupa-tt.sk.

„Veríme, že s pomocou verejnosti sa nám podarí pripraviť výstavu s autentickou dokumentáciou atmosféry augustových dní roku 1968 v Trnave a okolí,“ doplnila Duchoňová.

Ulož ako PDF
Napísal 18. apríla 2018 9:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.