reklama

Západoslovenské múzeum v Trnave sprístupní výstavu fotografií a dokumentov z Augusta 1968

Nová výstava August 1968 bude otvorená v priestoroch Západoslovenského múzea v Trnave v deň 50. výročia okupácie Československa v roku 1968.

Vznikla zo spolupráce múzea a Trnavčanov, ktorí boli ochotní sprístupniť svoj fotografický archív či archív svojich predkov.

Sami boli vtedy deťmi či mladými ľuďmi, ktorí citlivo a spontánne vnímali atmosféru 21. augusta 1968.

Okrem fotografií z ulíc Trnavy sme použili bohatý dokumentačný archív múzea, v ktorom sú zozbierané doklady spontánneho nesúhlasu a protestov obyvateľov.


Plagát

Nápisy na budovách, vo výkladoch obchodov, ale aj po domácky vyrobené plagáty dehonestujúce generálneho tajomníka ÚV KSSZ Leonida I. Brežneva či predstaviteľov československej vlády.

Výstava dokumentuje proces obrody socializmu nazvaný Pražská jar, ktorý začal v marci 1968, pokračoval podpísaním Moskovského protokolu, nasledujúce udalosti, ale aj po tragické momenty, ako bola smrť Jána Palacha.

Zároveň ponúka komplexný pohľad na okupáciu v auguste 1968, ktorý môže pomôcť mladšej generácii pochopiť spoločenskú a politickú situáciu, na pozadí ktorej vyrastali ich rodičia a prarodičia.

Vernisáž výstavy bude 21. augusta 2018 o 15,00 v Západoslovenskom múzeu v Trnave. Výstava potrvá do konca roka.

Mgr. Lucia Duchoňová

Ulož ako PDF
Napísal 15. augusta 2018 10:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.