reklama

Západoslovenské múzeum pozýva na výstavu, ktorá priblíži život sov na našom území

Od 12. januára 2023 sprístupní Západoslovenské múzeum v Trnave zapožičanú výstavu zo Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši s názvom Zem, miesto pre život. Noční lovci – sovy.

V rámci výstavy sa môžu návštevníci prostredníctvom dvanástich roll-upových banerov zoznámiť s jedinečným významom nočných lovcov – dvanástich druhov sov vyskytujúcich sa na Slovensku, z toho desať druhov hniezdi a dva druhy sov na naše územie zalietavajú počas migrácie.

Všetky druhy sov, ktoré sa na Slovensku objavujú, sú zákonom chránené právnymi predpisami na národnej a medzinárodnej úrovni.

Keďže sovy lovia drobné cicavce, vtáky a hmyz, sú dôležitou súčasťou ekosystému. Napomáhajú regulovať počet hlodavcov v krajine.

Okrem informačných banerov je výstava doplnená ukážkou preparovaných sov zo zoologickej zbierky ZsM v Trnave.

Výstava bude pre návštevníkov Západoslovenského múzea sprístupnená od štvrtka 12. januára 2023 a potrvá do 30. apríla 2023.

Zriaďovateľom Západoslovenského múzea je Trnavský samosprávny kraj

Organizátori: Trnavský samosprávny kraj, Západoslovenské múzeum v Trnave, Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši
Výstava: Zem, miesto pre život. Noční lovci – sovy.
Termín: od 12. 01. 2023 do 30.04. 2023
Miesto: Západoslovenské múzeum v Trnave, Múzejné námestie č. 3
Autorky: Mgr. Ing. Eva Farkašovská, PhD., Mgr. Alena Lenková

Ulož ako PDF
Napísal 11. januára 2023 9:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.