reklama

Západoslovenské múzeum pozýva fanúšikov histórie na Deň archeológie

V Západoslovenskom múzeu v Trnave sa uskutoční prednáška a komentovaná prehliadka archeologickej expozície múzea pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie.

Medzinárodný deň archeológie sa po prvý raz v USA konal v roku 2011 a od roku 2014 sa pravidelne organizuje aj v Českej republike.

V tomto roku sa do organizovania dňa archeológie zapojilo aj Západoslovenské múzeum v Trnave, ktoré pripravilo svojim návštevníkom Deň archeológie v múzeu.

Ilustračné foto

Archeológ Západoslovenského múzea Mgr. Andrej Sabov v prednáške s názvom Rímske militárie z územia Slovenska v koncertnej sále o 15.00 hod. predstaví rímske vojenské pamiatky, ktoré sa našli na Slovensku.

Väčšina z nich súvisí s markomanskými vojnami v rokoch 165 – 180, kedy Rimania zvádzali kruté boje s Markomania a Kvádmi aj priamo na území Slovenska.

Po skončení prednášky sa uskutoční komentovaná prehliadka archeologickej expozície Západoslovenského múzea, ktorá mapuje ranné dejiny trnavského regiónu od praveku až po stredovek.

(ts)

DEŇ ARCHEOLÓGIE V MÚZEU
Štvrtok 19. 10. 2017 o 15,00
v Západoslovenskom múzeu v Trnave, Múzejné nám. 3

Ulož ako PDF
Napísal 12. októbra 2017 9:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.