reklama

Západoslovenské múzeum vydalo knihu Šestnáste storočie slovom a obrazom

Západoslovenské múzeum a Trnavský samosprávny kraj vydali v závere roka 2022 novú publikáciu Šestnáste storočie slovom a obrazom s podnázvom Sprievodca 16. storočím so zameraním na knižnú kultúru.

Ide o knihu určenú odbornej aj širokej verejnosti, najmä návštevníkom múzea so záujmom o dejiny knižnej kultúry. Autorom je knihovedec múzea a kurátor historickej knižnice Milan Ševčík.

Kniha obsahuje kapitoly ako Svetové politické dejiny, Uhorsko, Kultúra, Kníhtlač, Ukážky tlačí 16. storočia z fondu Západoslovenského múzea, Bibliografický súpis tlačí 16. storočia vo fonde Západoslovenského múzea.

Vydanie publikácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Knihu si môžete zakúpiť v Západoslovenskom múzeu v Trnave, Múzejné námestie 3 za cenu 35 eur, alebo objednať mailom: kniznica.zsm@gmail.com.

Ulož ako PDF
Napísal 23. januára 2023 14:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.