reklama

Pozvánka na výstavu karikaturistu Františka Bojničana do Nyáryovskej kúrie

V nedeľu 29. apríla 2018 otvoria v Nyáryovskej kúrii v Bučanoch výstavu kreslených vtipov Vo svete humoru známeho hlohoveckého karikaturistu Františka Bojničana.

Keďže výstava potrvá len do 15. mája, nenechajte si ujsť príležitosť k jej návšteve.

Počas pracovného týždňa bude sprístupnená v utorok a vo štvrtok od 9.00 h do 12.00 h a v stredu od 14.00 h do 17.00 h.

František Bojničan (na snímke) je popredným slovenským karikaturistom. Narodil sa v roku 1960 v Hlohovci. Pôvodným povolaním je fotograf. Žije v rodnom meste, kde aj tvorí. Pracoval postupne ako fotograf, výtvarník, robotník či štátny zamestnanec. Popri zamestnaní sa spočiatku snažil podnikať a popritom robil ešte reklamného manažéra.

Kresleniu sa začal venovať už na základnej škole (aj počas vyučovania, pod lavicou). Prvú kresbu mu uverejnili v roku 1976 v podnikovom časopise. Vnímal to ako veľkú motiváciu, povzbudenie. Postupne, od roku 1979, sa jeho dielka i diela (obrázky) dostávali aj na vážnejšie a významnejšie súťaže a výstavy.

Prezentácii karikatúr v renomovaných periodikách predchádzalo prispievanie do rôznych regionálnych novín.

František Bojničan mal doteraz bezmála dvadsať samostatných výstav a okrem toho sa ako spoluautor zúčastňoval aj viacerých kolektívnych výstav doma i v zahraničí.

Za svoje výtvarné diela (aj fotografie) dostal viacero ocenení na podujatiach doma i v zahraničí, z toho za karikatúry tri desiatky.

Ulož ako PDF
Napísal 28. apríla 2018 21:47. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.