reklama

Pozvánka na kultúrne podujatia do Nyáryovskej kúrie v Bučanoch

V piatok 23. februára 2018 o 18.00 h sa uskutoční v Nyáryovskej kúrii v Bučanoch koncert HUDBA Z KAŠTIEĽOV A KÚRIÍ v podaní hudobného združenie MUSICANTICA SLOVACA.

Na koncerte zaznejú aj piesne a melódie z rukopisného zošitu HUNGARICI SALTUS, tzv. Uhrovskej zbierky datovanej do roku 1730, ktorá bola súčasťou Zayovskej knižnice v Uhrovci.

Piesne z tejto zbierky sa nehrávali len pri panských zábavách v Zayovskom kaštieli v Uhrovci, kde ju opatrovali. Môžeme teda predpokladať, že zneli neskôr aj kaštieli v Bučanoch, keď bol tento súčasťou panstva Zayovcov.


Plagát

Kultúrno-spoločenské centrum Bučany a Súkromná základná umelecká škola Bučany pozývajú do galerijných priestorov v severnom krídle Nyáryovskej kúrie na výstavu Kúzelný svet.

„Výstava predstavuje výtvarné práce žiakov SZUŠ Bučany, ktoré vytvorili v prvom polroku tohto školského roku. Okrem prác detí z elokovaných pracovísk školy v Trnave a Malženiciach sú na nej, samozrejme, aj početné práce detí z Bučian,“ informovala Dagmar Nováková z Kultúrno-spoločenského centra Bučany.

Výstava začala5. februára a je možné ju navštíviť počas tradičných otváracích hodín: v utorok a vo štvrtok od 9.00 do 12.00 h a v stredu od 14.00 do 17.00 h.

V poslednú februárovú nedeľu 25. februára 2018 bude výstava sprístupnená od 14.00 do 18.00 h a v tomto termíne pripravia aj sprievodné podujatie k nej. Výstava v poslednú februárovú nedeľu aj skončí.

Ulož ako PDF
Napísal 17. februára 2018 19:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.