reklama

V zrenovovanej Nyáryovskej kúrii v Bučanoch si pripomenú rod Zayovcov, kultúrne centrum pozýva aj na ďalšie podujatia

Kultúrno-spoločenské centrum Bučany so sídlom v Nyáryovskej kúrii organizuje aj počas týchto prázdnin poučno-tvorivý cyklus, v rámci ktorého už po ôsmykrát prezentuje regionálnu tému. V tomto roku nesie projekt názov ZAYOVCI, NAŠI VEĽKOMOŽNÍ PÁNI a na jednotlivých podujatiach predstavuje rod Zayovcov, ktorý v Bučanoch vlastnil viac ako 100 rokov kaštieľ.

Vďaka podpore Nadácie ZSE v rámci programu Rozprúdime regióny sa môžu naše podujatia obliecť do autentického historického šatu vďaka skupine FRINGIA, ktorej členovia budú prezentovať dve nasledujúce témy.

FOTO: Nyáryovská kúria

V stredu 26. júla 2023 o 10.00 h na podujatí NA ŠĽACHTICKOM DVORE priblížia každodenný život aristokrata a etiketu cez ukážku jednotlivých činností – písanie a pečatenie listov, tance, ukážky zbraní.

V stredu 2. augusta o 10.00 h sa ocitneme V ŠATNÍKU MÁRIE ZAYOVEJ a zoznámime sa s módou na prelome 18. a 19. storočia aj cez obliekanie do historického kostýmu.

V stredu 9. augusta o 10.00 h na podujatí POSLEDNÉ VECI porozprávame fascinujúci príbeh pochovávania Zayovcov na Dolnom cintoríne v Bučanoch, cez záznam nahliadneme do ich hrobky a priblížime aj revitalizáciu miesta ich posledného odpočinku.

Projekt ukončíme v stredu 16. augusta o 10.00 h tradičným bábkovým marionetovým predstavením VEĽKOMOŽNÍ PÁNI: GAŠPARKO A LAKOMÝ ZEMEPÁN v podaní Divadla pod balkónom.

V rámci každého predstavenia sa uskutočňuje aj tematická tvorivá dielňa s pedagógom Súkromnej základnej umeleckej školy v Bučanoch. Podujatia sú koncipované tak, aby zaujali návštevníkov všetkých vekových kategórií od detí predškolského veku po seniorov.

Kultúrno-spoločenské centrum Bučany zároveň pozýva na prednášku PhDr. Mariána Kamenčíka PhD. z Vlastivedného múzea v Hlohovci SVEDECTVO O POMOCI ZAYOVCOV HORNOZELENIČANOM PRI POVODNI V AUGUSTE ROKU 1813, ktorá sa uskutoční v nedeľu 30. júla 2023 o 17.00 h v Nyáryovskej kúrii v Bučanoch.

Kultúrno-spoločenské centrum Bučany zároveň oznamuje, že stále expozície Nyáryovskej kúrie a výstava STOROČIE S KORUNOU budú v poslednú júlovú nedeľu (30. júla 2023) otvorené od 14.00 do 18.00 h.

Viac informácií o podujatiach, expozíciách či histórii Nyáryovskej kúrie nájdete na stránke www.nyaryovska-kuria.sk.

Dagmar Nováková, riaditeľka

Ulož ako PDF
Napísal 25. júla 2023 11:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.